B diviziono finalas: ar kelmiškiai nuslopins „Lūšies“ puolimą?

2018-04-15 11:06:33

Beveik 95 taškus per rungtynes SIL-RKL B divizione varžovams atseikėjantis Šilalės „Lūšies“ puolimo uraganas finalo serijoje sieks sunaikinti „Kelmės“ gynybos įtvirtinimus.

Šilalės komanda šį sezoną patyrė vos vieną pralaimėjimą. 21 pergalė buvo iškovota reguliaraus sezono A grupėje, dar šešios – atkrintamosiose varžybose, kuriose „Lūšis“ savo kelyje eliminavo tris varžovus. Kauno r. „Xiaomi-Tornado KM“ jaunieji krepšininkai neturėjo vilčių, savo ruožtu, pirmame ketvirtfinalio serijos mače su KK „Radviliškiu-ŠSPC“ „Lūšiai“ pavyko išnešti sveiką kailį ir nuo tada Valdemaro Kasmausko kariauna įjungė dar aukštesnę pavarą.

Šilalės komanda nepaliko radviliškiečiams šansų antroje ketvirtfinalio serijos akistatoje, o pusfinalyje sustabdė favoritų siaubą – Klaipėdos „VKKM-Neptūną“. „Lūšis“ laimėjo visas šešerias rungtynes atkrintamosiose varžybose, be to, būsimi finalo varžovai du sykius buvo palaužti reguliariajame sezone.

Tiesa, tą padaryti nebuvo lengva. Įsimintinas buvo paskutinysis komandų susitikimas, virtęs nervų karu ir dideliu iššūkiu teisėjams, skyrusiems kelmiškiams net tris technines pražangas. „Lūšis“ tada laimėjo 96:80, ketvirtame kėlinyje oponentus sutriuškinusi net 36:13.

Komandų statistinis palyginimas

Itin prastas vienas kėlinys yra problema, su kuria „Kelmė“ kartais susiduria. Anot šios ekipos trenerio Tomo Savicko, būtent tai neretai ir pakiša koją kovojant dėl pergalės.

„Finalo serijoje bandysime kautis. Pirmose rungtynėse Kelmėje neturėjome kelių lyderių, komandoje nebuvo ir Arvydo Čepulio. Turėjome penkis gerai žaidžiančius žaidėjus ir jaunimą, o dabar, kai pasistiprinome, su jais kovėmės ir buvo tos įsimintinos antrosios rungtynės.

Tada tris kėlinius pirmavome, bet ketvirtame visiškai sugriuvome. Kartais taip gaunasi, kad vienas kėlinys visiškai nesusiklosto. Gerbiame Šilalės komandą. Ji yra stipri ir mėgsta greitą žaidimą. Jei pavyks jį pristabdyti, tada gal kažko ir galime tikėtis. Jie yra favoritai, o mes sieksime žaisti savo žaidimą“, – prieš finalo seriją teigė T.Savickas.

„Kelmė“ atkrintamųjų varžybų aštuntfinalyje 2:0 įveikė Kauno „Perkūną-Vytritą“, tokiu pačiu rezultatu buvo palaužtas ir Rokiškio „Feniksas“, nors T.Savickas pabrėžė, kad abejos rungtynės prieš šį varžovą buvo labai sunkios. Savo ruožtu pusfinalyje „Kelmė“ buvo ant prarajos krašto, bet antrame serijos mače išvykoje įveikė Tauragės „Fortūną-Agavą“ ir lemiamoje akistatoje namuose galiausiai palaužė kitą A grupės ekipą.

Kelmiškiai šį kartą neturės namų aikštelės pranašumo, bet su Arvydu Čepuliu bei Vaidu Pauliukėnu priešakyje sieks bent sykį sumedžioti „Lūšį“ ir išvykoje – tą jiems padės padaryti ir aktyvios gerbėjų pajėgos.

Pirmasis B diviziono finalo serijos mačas – šiandien, balandžio 15-ąją dieną. Dvikovos Šilalėje pradžia – 14 val., o 17.30 val. Tauragėje prasidės mažasis finalas – „Fortūna-Agava“ prieš „VKKM-Neptūną“.