B diviziono nugalėtoja tapo „Lūšies“ šturmą atlaikiusi „Kelmė“

2018-04-22 12:35:40

SIL-RKL B diviziono finalo serija tarp Šilalės „Lūšies“ bei „Kelmės“ tapo tikra turnyro puošmena. Visos trys tarpusavio akistatos buvo itin atkaklios, o B diviziono nugalėtojas galėjo būti nulemtas netgi metimu paskutinę sekundę.

Vis dėlto sėkmė trečiame finalo serijos mače nusišypsojo kelmiškiams, kurie po dramatiškos kovos iškovojo pergalę 66:64 bei serijoje nugalėjo rezultatu 2:1.

Likus pusantros minutės, svečiai iš Kelmės užtikrintai pirmavo (64:55), tačiau pradėjo klysti, o varžovai gynybinio stiliaus rungtynėse pradėjo rinkti taškus. Paskutinę minutę „Kelmės“ lyderis finalo serijoje Aivaras Galkauskas pataikė puskablį, visgi, šeimininkai atsakė tritaškiu, dar vėliau iš po krepšio prametė Arvydas Čepulis.

Esant rezultatui 64:66, „Lūšis“ lemiamam išpuoliui turėjo 12 sekundžių. Iniciatyvos ėmėsi įžaidėjas Justas Košys, tačiau vieno iš Šilalės komandos lyderių prasiveržimas link krepšio baigėsi nesėkme – kamuolys apmaudžiai atsimušė į lanką.

„Kelmė“ sugebėjo varžovams primesti sau palankų žaidimą, sustabdė itin rezultatyvų „Lūšies“ puolimą ir tai, kaip esminius triumfo akcentus, pažymėjo nugalėtojų komandos treneris Tomas Savickas.

„Jau minėjau anksčiau: jeigu pavyks pristabdyti uraganinį „Lūšies“ puolimą, tada turime šansų. Mes siekėme kiek įmanoma labiau apriboti lyderių vaidmenį, atkirsti jų pagrindinį įžaidėją Justą Košį nuo visų derinių. Mūsų atakos vykdavo apie 20 sekundžių, tad neleidome jiems bėgti į priekį. Šaunu, kad pirmose ir trečiose rungtynėse gana retai klydome.

Daugiau akcentavome žaidimą per Aivarą Galkauską. „Lūšis“ jam teikė daug dėmesio, bet mes jį išnaudojome. Arvydas Čepulis buvo labai akylai prižiūrimas, tad galbūt ir laisvės po krepšiu atsirado kiek daugiau. Arvydas buvo praktiškai „medžiojamas“ visos serijos metu.

Be jokios abejonės, rungtynių pabaiga buvo itin intriguojanti. Netikėtai mes neišsimetėme gerai kamuolio, jie pataikė tritaškį, po to – vėl praradome kamuolį ir gavome nesportinę pražangą. Atsirado intriga ir jie paskutinės atakos metu galėjo išlyginti rezultatą arba jį persverti. Mes labiau tikėjomės tritaškio, o jie pasirinko išplėšti pratęsimą. Po susikeitimo ginamaisiais Vaidas Pauliukėnas liko prieš Justą Košį ir gerai uždengė jo stipriąją pusę. Mums pavyko apsiginti ir triumfavome.

Didžiuojuosi tuo, kad buvo gera kova, nebuvo žaidimas į vienus vartus. Gerbiu Šilalės komandą – ji buvo puiki priešininkė“, – „Lūšiai“ pagyrų negailėjo T.Savickas.

„Kelmė“ pergalę jau simboliškai atšventė ir, anot trenerio, tą padarys dar kartą: „Kol kas pergalę pažymėjome lengvai. Nepraleidome progos Kelmėje išgerti po vieną alaus bokalą ir pabuvome visi kartu. Tikimės, kad vėliau meras mums padarys priėmimą ir sutikimą. Viskas bus oficialiau.“

„Lūšis“: M.Čepauskas ir J.Gustas (8 atk. kam.) po 18, D.Zemliauskas 11 (8 atk. kam.),.. J.Košys 7 (1/8 tritaškiai, 8 atk. kam., 9 rez. perd.).

„Kelmė“: A.Galkauskas 23 (11 atk. kam.), L.Sėjūnas 11 (5 atk. kam.),... A.Čepulis 5 (1/8 dvitaškiai).

Komentarus rašyti gali tik registruoti nariai.