Dramatišką studentų derbį laimėjo LSU (foto, video)

L.Šilkaičio

Penktadienio vakarą, po LSU ir RKL sutarties pasirašymo, žiūrovai rinkosi į salę stebėti Kauno universitetų derbio. "Atleto-LSU" komanda priėmė Vytauto Didžiojo universiteto atstovus. Mačą tiesiogiai transliavo DelfiTV.

Rungtynių nuotraukų galerija

Pirmas tarpusavio rungtynes reguliariajame sezone po sunkios kovos laimėjo LSU (83:78), tad svečiai degė noru atsirevanšuoti. Visgi revanšas neįvyko. Savaitės rungtynėmis paskelbtą mačą po titaniškų pastangų laimėjo "Atletas" - 81:79.

Susitikimą kur kas geriau pradėjo svečiai, kurie jau per pirmas 5 minutes spėjo susikrauti dviženklę persvarą. Visgi ūpo šeimininkai neprarado. Antrajame ketvirtyje svarstyklės ėmė krypti į LSU pusę, o lūžis įvyko iškart po ilgosios pertraukos.

Nuo trečiojo ketvirčio "Atletas" ėmė pirmauti, tačiau VDU atstovai visuomet buvo vos per žingsnį. Lemiamo kėlinuko viduryje šeimininkams dar buvo pavykę padidinti atotrūkį per 7 taškus, tačiau artėjant mačo pabaigai intriga vėl išaugo.

Likus 3 minutėms iki finalo sirenos, ekipas teskyrė 3 taškai (76:73). Nuo šio momento žaidimas tapo chaotiškas ir kupinas klaidų, o rezultatas nesikeitė kone 2 su puse minutės. Skirtumą padidinti savo naudai turėjo galimybę LSU studentai, tačiau tik viena siš dviejų baudų metimų pasiekė tikslą, o kitoje atakoje VDU smeigė tritaškį ir sumažino atsilikimą iki minimumo (76:77).

Po šio sėkmingo blysktelėjimo VDU griebėsi pražangų taktikos, tačiau ji nepasiteisino. Paskutinėmis sekundėmis Rokas Grėbliūnas dar bandė mesti tritaškį ir išprovokavo pražangą. Teisėjai leido jam mesti 3 baudas, tačiau laikas jau buvo pasibaigęs. Tad trys taiklūs metimai tegalėjo sušvelninti pralaimėjimo kartėlį.

Nugalėtojų komandoje rezultatyviausias buvo Žygimantas Jocys, pelnęs 27 taškus. Taurantas Tamošiūnas įmetė 16.

VDU gretose labiausiai pasižymėjo R. Grėbliūnas ir Deividas Petravičiusm atitinkamai pelnę 17 ir 16 taškų.