Naudingiausi SIL-RKL savaitės žaidėjai: M. Airošius ir antrą kartą iš eilės renkamas D. Pavlovskis

Martynas Šimulis, 2017-11-14 16:33:39

Kretingos „Kretingos“ komandos lengvasis krašto puolėjas Martynas Airošius šį sezoną pirmą kartą pripažintas geriausiu SIL-RKL A diviziono savaitės krepšininku. Žaidėjas itin įspūdingai sužaidė penktadienio mače prieš Biržų „Biržus-KKSC“ pelnęs net 30 taškų, atkovojęs 7 kamuolius ir atlikęs 4 rezultatyvius perdavimus.

Ypač į akis gerąja prasme krito M. Airošiaus puikus pataikymas iš dvitaškių zonos – jis įmetė 12 iš 15 mestų metimų iš po krepšio ir vidutinio nuotolio, taip pat realizuodamas vienintelį mestą tritaškį ir pataikydamas 3 baudos metimus iš iš 5.

M. Airošius – garsaus buvusio LKL tritaškių specialisto Svajūno Airošiaus sūnus. S. Airošius per savo karjerą dukart yra tapęs LKL snaiperių konkurso nugalėtoju. Tačiau Martynui tėviški snaiperio genai, regis, neperėjo. Šį sezoną jo tritaškių pataikymas siekia vos 14 proc. Tačiau pats jaunesnysis Airošius dėl to galvos pernelyg nesuka.

„Aš noriu būti universalus. Mano tikslas yra įmesti 20 taškų, atkovoti 8 kamuolius ir atlikti 6 rezultatyvius perdavimus. Kartais net pamirštu apie tuos tritaškius metimus“, - kalbėdamas su RKL.lt šypsojosi puolėjas.

Paklaustas apie rekordinį šio sezono mačą, M. Airošius teigė, kad komanda buvo išretinta dėl svarbių žaidėjų nebuvimo ir likę krepšininkai turėjo imtis iniciatyvos.

„Tą dieną neturėjome pagrindinio vidurio puolėjo, tai žaisti reikėjo kitaip. O man tada sekėsi, sumečiau metimus, taip ir pelniau taškus“, - prisiminė jis.

M. Airošiaus, 24 metų puolėjo, karjera turi įvairių vingių. Jis žaidė „Kretingos“ ekipoje prieš kelerius metus, tada, tapęs naudingiausiu SIL-RKL krepšininku, pakėlė sparnus į NKL, vėliau likimas jį nubloškė į ketvirtąją Vokietijos lygą, tuomet krepšininkas grįžo į SIL-RKL pirmenybes.

„Dar buvau gavęs kontrakto pasiūlymą iš aukščiausios Latvijos lygos klubo, tačiau jau buvau pažadėjęs vykti į Vokietiją, tad norėjau šį pažadą ištesėti ir išvažiavau ten“, - sakė jis.

Jo komandos draugas „Kretingos“ ekipoje Tadas Maželis tarsi perėmė monstriško pasirodymo inciatyvą šeštadienio mače su Šiaulių KA „Saulės“ komanda ir taip pat surinko 43 naudingumo balus.

„Tadas turi nemažą patirtį ir tikrai rinks panašius skaičius dar ne viename sezono mače“, - komandos draugą gyrė M. Airošius. Pats jis prieš šiauliečius surinko 20 naudingumo balų.

SIL-RKL B divizione antrą kartą iš eilės naudingiausiu krepšininku tapo Vilniaus „Steko-Rivilės“ gynėjas Deimantas Pavlovskis. Jo komanda įveikė Kauno KA „Snaiperio“ žaidėjus 89:73, o Deimantas pelnė 30 taškų ir įsirašė 39 naudingumo balus.

RKL.lt juokavo su D. Pavlovskiu, kad apie tokį jo žaidimą gali tekti kalbėti kiekvieną savaitę. Kol kas šis gynėjas išties demonstruoja įspūdingą formą ir tik nuo jo ir sėkmingo jo ekipos žaidimo priklauso tai, kaip dažnai mes jį minėsime geriausių savaitės žaidėjų nominacijose.

 

Komentarus rašyti gali tik registruoti nariai.