„Olimpo“ veteranas ir „Jurbarko“ lyderis žibėjo savo divizionuose

2018-02-13 16:34:09

Po truputį artėjant reguliaraus sezono finišui, svarbiose rungtynėse vis dažniau savo žodį taria komandų lyderiai. Šį kartą itin pastebimi buvo Plungės „Olimpo“ bei „Jurbarko“ krepšininkai – Mindaugas Tamušauskas bei Vladislovas Razumnovas.

Plungės ekipa praėjusį turą savo iškovotų pergalių seriją pratęsė iki aštuonių ir su dar dviem komandomis šiuo metu SIL-RKL A divizione dalinasi 3–5 vietą. Tikėtina, jog žemiau penktosios pozicijos „Olimpas“ nenukris, tačiau dabar plungiškių mintys turėtų suktis apie vietą pirmame ketverte, kuris garantuos namų aikštelės pranašumą ketvirtfinalio serijoje.

Nemenką žingsnį link to olimpiečiai žengė Naujojoje Akmenėje, kur 86:70 buvo įveikti iki šio mačo uraganišką puolimą demonstravę Akmenės SC „Akmenės cemento-Gruditos“ krepšininkai, plungiškių turnyro lentelės kaimynai. Tas susitikimas buvo sėkmingiausias šį sezoną patyrusiam 34-erių metų aukštaūgiui. M.Tamušauskas per 36 minutes įmetė 32 taškus (7/9 dvitaškiai, 5/7 tritaškiai), atkovojo 6 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus ir surinko 41 naudingumo balą.

Jau kitą dieną, šeštadienį, „Olimpas“ iškovojo dar vieną pergalę, namuose 95:76 patiesdamas „Trakus“. M.Tamušauskas ten taip pat neliko nuošalyje, jo sąskaitoje – 22 taškai, 5 atkovoti ir net 7 perimti kamuoliai bei 28 naudingumo balai.

Penktadienį Plungės ekipa namuose egzaminuos šiemet sėkmingai rungtyniaujančią Panevėžio „Bangenę-Aiverą“, o šeštadienį keliaus į Kauną, kur susigrums su „Atleto-LSU“ krepšininkais.

Kiti A diviziono praėjusio turo naudingiausieji:

Simonas Slivka („Bangenė-Aivera“): 24 tšk., 7 atk. kam., 3,5 per. kam., 29,5 naud. bal.

Ernestas Leipus („Biržai-KKSC“): 18 tšk., 11,5 atk. kam., 28 naud. bal.

Dovydas Montvilas („Atletas-LSU“): 17,5 tšk., 11 atk. kam., 26,5 naud. bal.

Rytis Zabita („Kretinga“): 17 tšk., 11 atk. kam., 26,5 naud. bal.

B divizione net du įspūdingus pasirodymus surengė „Jurbarko“ puolimo lyderis V.Razumnovas, praėjusią savaitę sužaidęs net trejas B diviziono A grupės rungtynes. Dviejose iš jų jurbarkiečiai patyrė pralaimėjimus, bet tik po atkaklios kovos, be to, nusileista buvo „Kelmei“ bei Tauragės „Fortūnai-Agavai“, kurios atitinkamai užima antrą bei ketvirtą vietą A grupėje.

Pergalę rezultatu 88:82 „Jurbarkas“ iškovojo prieš aukščiau turnyro lentelėje esantį Klaipėdos „VKKM-„Neptūną“, o tame mače V.Razumnovas ir spindėjo ryškiausiai. Prieš tai NKL pirmenybėse „Jonavos“ garbę gynęs krepšininkas žaidė be keitimų ir per 40 minučių įmetė 30 taškų, atkovojo 13 kamuolių, atliko 5 rezultatyvius perdavimus ir surinko 48 naudingumo balus.

Iš viso per trejas pastarąsias rungtynes „Jurbarko“ atstovas pelnydavo 26,7 taško, sugriebdavo 9,3 kamuolio, atlikdavo po 5 rezultatyvius perdavimus ir rinkdavo 37,3 naudingumo balo. Jurbarkiečiai, savo sąskaitoje turintys 4 pergales ir patyrę 13 pralaimėjimų, dviem laimėjimais atsilieka nuo aštuntoje vietoje esančios Sedos „Sedulos“, sužaidusios maču daugiau.

Šį šeštadienį jurbarkiečiai namų rungtynių seriją pratęs su „KK Radviliškiu-ŠSPC“.