Savaitės rungtynės: Kauno krepšinio atstovų susidūrimas

2018-02-02 17:35:23

SIL-RKL B diviziono B grupės turnyro lentelėje Kauno KA „Snaiperis“ (4/11) yra atsilikęs nuo to paties miesto „Perkūno-Vytritos“ (8/7) komandos, tačiau panašiuose krepšinio mokyklų derbiuose nugalėtoją nuspėti yra ne taip paprasta.

Šių ekipų akistata pirmame rate buvo viena iš dramatiškiausių tarp visų SIL-RKL mačų šį sezoną. Ketvirto kėlinio viduryje namuose žaidę „Perkūno-Vytritos“ krepšininkai pirmavo 17 taškų persvara, tačiau išbarstė turėtą pranašumą ir leido varžovams išplėšti pratęsimą. „Snaiperis“ jame pirmą kartą išsiveržė į priekį ir buvo arti pergalės, visgi, Tado Ambraziejaus pataikytas tritaškis paskutinėmis sekundėmis leido „Perkūno-Vytritos“ ekipai triumfuoti rezultatu 97:96.

Pastebėtina tendencija, jog KM „Snaiperio“ komanda kur kas geriau rungtyniauja namų salėje, kur šį sezoną iškovojo tris pergales iš keturių. Tarp pralaimėjusių ten buvo ir Rokiškio „Feniksas“, o ir kitiems aukščiau turnyro lentelėje esantiems varžovams tekdavo ten reikiant pavargti.

Po 15 turų „Snaiperis“ tarp 12 komandų su Alytaus SRC-„Dzūkija“ (4/11) dalinasi 9–10 poziciją, tačiau nuo aukščiau laipteliu esančios Kauno r. „Xiaomi-Tornado KM“ (5/10) ekipos atsilieka vos pergale. Į atkrintamąsias varžybas patenka po pirmas aštuonias komandas, tad „Snaiperiui“ kiekvienas taškas yra itin svarbus. Per praėjusius du sezonus Kęstučio Matulaičio kariauna namuose abu sykius palaužė „Perkūną-Vytritą“, o bendras susitikimų santykis 1:3 yra pastarųjų nenaudai.

„Perkūno-Vytritos“ ekipa gali būti beveik rami dėl žaidimo atkrintamosiose varžybose, nors iki 4–6 vietoje esančių konkurentų kauniečius skiria vos viena arba dvi pergalės. Jaunųjų krepšininkų situacija galėjo būti geresnė, tačiau pralaimėjimas autsaideriui Lietuvos kurčiųjų sporto klubui (2/13) neleido šiems pasivyti Vilniaus „Lietuvos ryto-2“ (9/6).

Įdomu, kaip „Snaiperiui“ seksis stabdyti oponentų puolimo lyderį Gabrielių Čelką, pelnantį per rungtynes 19,3 taško ir renkantį 21,8 naudingumo balo, be to, „Perkūno-Vytritos“ komanda yra pastebimai rezultatyvesnė (79,3 prieš 72,3 taško). Vis dėlto pirmojo rato mačas paneigė statistines prognozes, tad galime tikėtis kažko panšaus ir antrojo rato susitikime.

Atsakomasis „Snaiperio“ bei „Perkūno-Vytritos“ mačas įvyks rytoj, sausio 3-iąją dieną. Dvikovos Kauno švaros sporto salėje pradžia – 15 val.

Komentarus rašyti gali tik registruoti nariai.