Savaitės rungtynės: šansas „Feniksui“ nukauti lyderius

2018-01-04 15:09:24

Abiejose SIL-RKL B diviziono grupėse jau netrukus bus sužaisti pirmojo rato paskutinio turo mačai, o centrinė dvikova įvyks Vilniuje, kur vietos „Stekas-Rivilė“ (9/1) priims pergale atsiliekantį Rokiškio „Feniksą“ (8/2).

87,2 taško per rungtynes įmetanti „Steko-Rivilės“ ekipa yra pati rezultatyviausia B grupėje. Akivaizdus komandos taškų rinkimo lyderis – gynėjas Deimantas Pavlovskis, pelnantis 23,2 taško, atitinkamai atkovojantis bei perimantis 6,2 ir 2,7 kamuolio ir renkantis 27,6 naudingumo balo per rungtynes. D.Pavlovskis yra antras pagal rezultatyvumą ir naudingumą B diviziono žaidėjas.

Jam gerai talkina labai naudingai savo laiką ant parketo išnaudojantis Gediminas Povilauskas. Vidurio puolėjas atkovoja 13,7 kamuolio per mačą ir B divizione pagal šį statistinį komponentą yra antras. Maža to, G.Povilauskas puikiai skaito žaidimą, atlikdamas net 4,6 rezultatyvaus perdavimo ir yra dešimtas tarp visų B diviziono žaidėjų. Savo ruožtu Tautvydas Kazimieras Vyšniauskas, pelnantis 14,8 taško per susitikimą, yra pavojingas atakuojant iš tolimos distancijos. Krepšininkas per 10 mačų išmetė 70 tritaškius, iš kurių pataikė 24.

Turnyro lentelėje po 10 rungtynių „Stekas-Rivilė“ yra iškovojusi 9 pergales – tiek pat, kiek ir Stakliškių „Guosta“. Vilniečiai patyrė vienintelį bei tikrai netikėtą pralaimėjimą išvykoje, kai 86:87 buvo nusileista puikiai ketvirtą kėlinį sužaidusiems Kauno r. „Xiaomi-Tornado KM“ jauniesiems krepšininkams.

„Feniksą“ žemyn už vilniečius nustūmė patirti du apmaudūs pralaimėjimai. Pirmame ture išvykoje 56:64 buvo nusileista ketvirtoje vietoje žengiančiai „Kaišiadorių-Savingei“ ir taip pat varžovo teritorijoje 64:66 pralaimėta „Guostai“. Tiesa, pastarajame mače „Fenikso“ į priekį traukti negalėjo lyderis Ignas Juškevičius.

I.Juškevičius yra naudingiausias (40,6 naudingumo balo), rezultatyviausias (23,9 taško) ir daugiausiai kamuolių atkovojantis (18,6) žaidėjas visame B divizione. Įspūdingi skaičiai, tačiau sunku tikėtis, ar vidurio puolėjas kažką panašaus pakartos dvikovoje su pajėgiu varžovu ir ne ką prastesniu tiesioginiu oponentu – G.Povilausku.

Visgi vilniečiams teks stabdyti ir kitą priekinės linijos žaidėją – Roką Jankūną, kuris pelno 14,8 taško, sugriebia 10,2 kamuolio bei renka 20,4 naudingumo balo. Be šio sunkiojo krašto puolėjo naudingai rungtyniauja Justas Merkys (13,1 naud. bal.) bei Laurynas Bimba (14,3 naud. bal.), tačiau dėl patirtos traumos greičiausiai žaisti negalės Robertas Sinkevičius (14,3 naud. bal.).

Abiejų komandų bendra statistika yra gana panaši, bet pagal perimtus kamuolius „Stekas-Rivilė“ (11 prieš 7,6) turi kiek ryškesnį pranašumą. Gali būti, jog lygiaverčių varžovų akistatoje rungtynes gali nulemti viena klaida arba perimtas kamuolys.

Centrinės SIL-RKL B diviziono turo rungtynės įvyks jau rytoj, sausio 5-ąją dieną. Mačo „Ekinstos“ salėje pradžia – 19.15 val.

Komentarus rašyti gali tik registruoti nariai.