Savaitgalio apžvalga: sostinės derbis ir fenomenalūs „Fenikso“ puolėjo pasirodymai

Martynas Šimulis, 2017-11-28 08:14:45

Praėjo dar vienas SIL-RKL savaitgalis. Po penktosios pirmenybių savaitės toliau ryškėja lyderiai bei autsaideriai, komandos jau geriau pažįsta viena kitą. Taip pat toliau netrūksta fantastiškų individualių pasirodymų, puošiančių lygą.

Vilniaus derbis. Šeštadienį susitiko dvi SIL-RKL B diviziono B grupės lyderės iš sostinės – Vilniaus „Lietuvos rytas-2“ ir „Stekas-Rivilė“. Pirmoje mačo pusėje svarstyklės svyravo tai vienos, tai kitos komandos naudai – pirmąjį ketvirtį laimėjo „Lietuvos ryto“ dublerių ekipa 28:21. Tačiau antrajame vaizdas aikštėje apsivertė aukštyn kojomis ir į priekį išsiveržė „Steko-Rivilės“ krepšininkai. Jie per kėlinuką „Lietuvos ryto“ komandai leid įmesti tik devynis taškus. Vėliau komandos žaidė apylygiai, tačiau puikiai sužaisto antrojo ketvirčio dėka „Stekas-Rivilė“ ir toliau lieka nepatyrusi pralaimėjimo kartėlio ekipa, nugalėjusi varžovus 79:70.

„Kretingos“ nesėkmė. Gana netikėtą pralaimėjimą savaitgalį patyrė viena geriausių SIL-RKL A diviziono komandų „Kretinga“, nusileidusi gerokai žemiau turnyrinėje lentelėje esančiam Kėdainių „SC-Nevėžiui“. Kėdainiečiai namie triuškinamai įveikė svečius iš pajūrio 104:80.

„SC-Nevėžiui“ net trys žaidėjai pelnė 20 ir daugiau taškų, o „Kretingai“ nepadėjo ir 22 taškus įmetęs bei 31 naudingumo balą surinkęs Martynas Airošius.

Nepralaimėję. Po penkių SIL-RKL savaitgalių pralaimėjimo liūdesio kol kas yra nepatyrusios tik dvi ekipos, abi jos rungtyniauja pirmenybių B divizione. Tai – jau minėta Vilniaus „Steko-Rivilės“ komanda, įsitaisiusi B grupės viršūnėje, ir Pakruojo „Pakruojis-Lygumų ŽŪB“. Pakruojiečiai, kaip ir „Stekas-Rivilė“, yra iškovoję 7 pergales ir svo ruožtu pirmauja A grupėje.

A diviziono lyderiai Gargždų SC šiemet kartą jau suklupo, kai po įspūdingos kovos ir tritaškio paskutinę sekundę pralaimėjo Kauno raj. „Omegos“ komandai.

Nelaimėję. Priešingomis nuotaikomis šiuo metu gyvena keturios pirmenybių komandos. A divizione kol kas visus 9 pralaimėjimus patyrė „Jonava-2“ ir Šiaulių „KA Saulė-ASKA-Grafų baldai“. Šiauliečiai tik geresnio įmestų ir praleistų taškų santykio dėka yra aukščiau lentelės pozicijoje.

Gruodžio 10 d. šios komandos susidurs tarpusavyje Šiauliuose, todėl, kad ir kaip besiklostytų pirmenybės abiems ekipoms, bent vieną pergalę kažkuri iš jų į savo sąskaitą tikrai įsirašys.

B divizione A grupėje septynis kartus iš eilės suklupo „Jurbarko“ komanda, o B grupėje paskutiniai žengia pergalės skonio nepajutę Lietuvos kurčiųjų sporto klubo žaidėjai.

Fenomenas. Rokiškio „Fenikso“ puolėjas Ignas Juškevičius savaitgalį surengė du fantastiškus pasirodymus. Penktadienio mače su LKSK jis pelnė 31 tašką, atkovojo 20 kamuolių ir surinko net 53 naudingumo balus.

Tačiau, kad ir kaip neįmanoma tai atrodytų, šeštadienį I. Juškevičius sužaidė dar geriau – 31 taškas, net 30 atkovotų kamuolių ir monstriškas 60 naudingumo balų rezultatas prieš Alytaus SRC-„Dzūkiją“. Abi dienas jo komanda šventė pergales.

Veteranas. 38 metų Arvydas Čepulis įrodinėja, kad dar turi parako. Buvęs ilgametis LKL snaiperis lapkričio pradžioje prisijungė prie „Kelmės“ ekipos ir kol kas per trejas sužaistas SIL-RKL rungtynes pelno po 25,3 taško bei renka po 23,7 naudingumo balo. Savaitgalį jis pelnė 32 ir 26 taškus. A. Čepulis tritaškius kol kas meta įspūdingu 60 proc. taiklumu (17/28). Šis rodiklis galėjo būt dar geresnis, jei ne pirmame mače su „Jurbarku“ pramesti septyni tritaškiai.

Komentarus rašyti gali tik registruoti nariai.