SIL-RKL „Savaitės talentas“ – 17-metis anykštėnas

2018-02-01 15:23:14

Praėjusį turą „Kaišiadorių-Savingė“ (11/5) iškovojo dvi puikias pergales SIL-RKL B diviziono B grupėje, o prie jų itin prisidėjo jaunasis įžaidėjas Gytis Asačiovas.

Kaišiadoriečiai praėjusį penktadienį sukūrė staigmeną, išvykoje 82:76 nugalėdami vieną iš grupės lyderių – Stakliškių „Guostą“, savo ruožtu, 17-metis krepšininkas tose rungtynėse per 32 minutes pelnė 17 taškų (6/7 dvitaškiai), atkovojo 7 kamuolius bei surinko 26 naudingumo balus.

Tačiau tai toli gražu nebuvo pabaiga: skambios pergalės pakylėta „Kaišiadorių-Savingė“ tiesioginių konkurentų akistatoje namuose 86:62 sutriuškino „Kupiškį“ bei šoktelėjo į trečią B grupės poziciją. Tame mače G.Asačiovas pasiekė asmeninį karjeros rezultatyvumo rekordą, pelnydamas 22 taškus bei taip pat atkovodamas 8 kamuolius.

„Stengiamės laimėti kiekvienas rungtynes ir jose žaisti iki galo. Gerai kovojome prieš „Guostą“ ir pasiekėme svarbią pergalę. Buvo labai apylygės rungtynės, visi žaidėme komandiškai ir kovojome kaip vienas kumštis. Pergalė prieš „Guostą“ suteikė daugiau motyvacijos rungtynėse su „Kupiškiu“, kur irgi iškovojome labai reikalingą pergalę.

Prieš sezoną kalbėjome, kad reikia patekti į atkrintamąsias varžybas, panašu, jog taip ir nutiks, bet kitus tikslus aptarsime vėliau“, – įspūdžiais iš pergalingų susitikimų pasidalino abiejuose mačuose vidutiniškai po 24 naudingumo balus rinkęs įžaidėjas.

Pirmuosius žingsnius krepšinyje G.Asačiovas žengė gimtuosiuose Anykščiuose, kur treniravosi iki šeštos klasės. Vėliau talentingas gynėjas buvo pastebėtas Kauno krepšinio mokyklos „Aisčiai“, tad septintoje klasėje persikėlė į Laikinąją sostinę ir atstovauja „Aisčiams“ Moksleivių krepšinio lygoje (MKL). Ten 17-metis veda savo komandą į priekį ir visoje U-18 lygoje yra šeštas pagal rezultatyvumą (18,6) bei atkovotus kamuolius (9,4) ir ketvirtas pagal renkamus naudingumo balus (21,8).

Anykštėnas 2015–2016 metų sezone RKL varžybose atstovavo savo gimtojo miesto komandai, tačiau ten dėl savo itin jauno amžiaus svarios rolės nevaidino. Po poros metų savo auklėtinį „Aisčiuose“ treneris Donatas Velička, taip pat stovintis prie „Kaišiadorių-Savingės“ vairo, pakvietė dar kartą įgauti patirties žaidžiant su vyrais.

„Per pirmą savo sezoną RKL Anykščiuose man leido išmėginti jėgas su vyrais ir pasižiūrėti, koks tas vyrų krepšinis, jų mąstymas ir sukaupta patirtis. Šį sezoną esu sustiprėjęs, labiau pasiruošęs. Dažniausiai savo žaidimą stengiuosi grįsti aštriais prasiveržimais. Bandau išlaikyti šaltą protą ir klausyti trenerio nurodymų, kadangi rungtyniaujame prieš vyresnius žaidėjus.

Visa savaitė būna užimta – nuo pirmadienio iki penktadienio treniruotės, o savaitgalį vyksta rungtynės. Kartais treneris duoda po rungtynių pailsėti, bet grafikas labai įtemptas. Krepšinis – neatsiejama mano gyvenimo dalis. Labai jį mėgstu ir myliu“, – pasakojo 12,4 taško pelnantis, 5,7 kamuolio atkovojantis ir 17,2 naudingumo balo SIL-RKL B divizione renkantis 17-metis.

G.Asačiovas atskleidė ir savo mėgiamiausią krepšininką: „Labiausiai patinkantis žaidėjas yra Kyrie Irvingas. Man jis patinka, nes puikiai valdo kamuolį, yra labai techniškas, mėgsta prisiimti atsakomybę paskutinėse atakose, yra geras metikas ir geras žmogus.“

Komentarus rašyti gali tik registruoti nariai.