SIL-RKL savaitgalis: komandų rezultatyvumo rekordas ir staigmena B divizione

2017-12-04 11:44:17

Dar vieno SIL-RKL turnyro savaitgalio kovos nepašykštėjo netikėtų rezultatų bei įsimintinų asmeninių pasirodymų.

Panevėžyje tikslą pasiekė net aštuoni jaunojo krepšininko tritaškiai, Šiauliuose abi ekipos kartu pelnė net 207 taškus, o iki tol buvę B diviziono B grupės vienvaldžiai lyderiai patyrė netikėtą pralaimėjimą.

Antausis. Netikėtą pergalę SIL-RKL B diviziono B grupėje į savo sąskaitą įsirašė namuose žaidę Kauno r. „Xiaomi-Tornado KM“ (3/5) jaunieji krepšininkai. Titaniškų pastangų dėka tornadiečiai ketvirtą kėlinį laimėjo net 31:15, o šis spurtas leido rezultatu 87:86 palaužti iki tol dar nė karto nesuklupusią Vilniaus „Steko-Rivilės“ (7/1) ekipą, kurios neišgelbėjo dar sykį rezultatyvumu blykstelėjęs Deimantas Pavlovskis, pelnęs net 31 tašką.

Šeimininkų komandoje puolimo ašimi tapo trys krepšininkai – Justinas Ramanauskas, Karolis Babušis bei Kasparas Lootusas, pastarieji du netgi pagerino asmeninius sezono rezultatyvumo rekordus. Įdomu tai, kad „Stekas-Rivilė“ pirmą kartą šį sezoną praleido į savo krepšį daugiau nei 75 taškus, nors iki pastarosios akistatos tornadiečiai vidutiniškai pelnydavo mažiau nei 70 taškų.

Evoliucija. Vos 6,8 taško per pirmąsias šešerias SIL-RKL B diviziono A grupės rungtynes rinkęs Panevėžio „Lietkabelio-2/R.Sargūno SG/PKKSC“ (1/7) ekipos 17-metis Domantas Strikulys, per kitus du mačus buvo tiesiog fantastiškas. Lapkričio 25-ąją jaunasis krepšininkas įmetė 27 taškus, o praėjusį savaitgalį „Šakiams“ (3/5) per 36 minutes atseikėjo net 41 tašką, pataikydamas 8 tritaškius iš 11 – trimis daugiau nei varžovai. Visgi šakiečiai išvykoje po spurto ketvirtame kėlinyje iškovojo pergalę minimalia persvara – 86:85.

Lyderiai. Šį savaitgalį tiek SIL-RKL A diviziono, tiek B diviziono A grupėje pirmaujančios komandos iškovojo pergales ir neleido varžovams priartėti. A diviziono lyderė Gargždų SC (10/1) ekipa namuose 81:68 palaužė Panevėžio „Bangenę-Aiverą“ (4/7) bei išvykoje po atkaklios kovos 76:70 įveikė Akmenės SCKK-„Akmenės cementą“ (6/4). B diviziono A grupėje pirmaujantys ir kol kas vieninteliai visame RKL turnyre nepralaimėję „Pakruojo-Lygumų ŽŪB“ (8/0) krepšininkai namuose 85:73 nugalėjo Sedos „Sedulą“ (1/7).

B diviziono B grupėje – dvivaldystė. Stakliškių „Guosta“ (7/1), pasinaudojusi „Steko-Rivilės“ pralaimėjimu, turnyro lentelėje pasivijo vilniečius, kai namuose po atkaklios kovos 66:64 nugalėjo Rokiškio „Feniksą“ (6/2). Vis dėlto svečių komandoje šiame mače nepasirodė baudos aikštelėse siautėjantis Ignas Juškevičius, kuris atitinkamai lapkričio 24-ąją bei 25-ąją dienomis surinko 53 ir 60 naudingumo balų.

Rekordas. Šiauliuose buvo sužaistos rezultatyviausios šio sezono SIL-RKL rungtynės: vietos „KA Saulė-ASKA-Grafų baldai“ (0/11) net po dviejų pratęsimų 100:107 nusileido „Biržų-KKSC“ (5/6) ekipai. Saulės miesto komanda su „Jonava-2“ (0/11) yra kol kas vienintelės RKL A diviziono dalyvės, kurios per 11 susitikimų dar neiškovojo pergalės. Savo ruožtu biržiečiams tai buvo jau antrasis susitikimas iš eilės, kai teko žaisti pratęsimą – pirmasis mačas prieš SCKK-„Akmenės cementą“ baigėsi pralaimėjimu rezultatu 88:89.