SIL-RKL sezono startas: sutriuškinimai ir naujokų debiutai (foto, video)

Martynas Šimulis, 2017-10-30 15:47:11

Ketvirtadienį startavo naujasis SIL-RKL pirmenybių sezonas. Savaitgalį buvo sužaisti 38 mačai. Lygoje debiutavo ir penkios naujos komandos, spėjusios sužaisti bent po vienerias rungtynes. Apie įdomiausius pirmojo SIL-RKL turo epizodus ir rezultatus – savaitės apžvalgoje.

Į vieną krepšį: Net aštuoni savaitgalio susitikimai baigėsi 30 ar daugiau taškų persvara. Skaudžiausią pralaimėjimą patyrė Lietuvos kurčiųjų sporto centro krepšininkai, kurie rezultatu 40:100 nusileido Vilniaus „Lietuvos rytas-2“ ekipai. Įdomu tai, kad, nepaisant didžiulio skirtumo, tiek LKSC, tiek vilniečiai itin nesėkmingai atakavo iš trijų taškų zonos. „Lietuvos ryto-2“ komanda pataikė tik 4 tritaškius iš 23, o LKSC – 2 iš 14.

Skaudžiausiai savaitgalis susiklostė „Jonavos-2“ ir Panevėžio „Lietkabelis-2“ ekipoms. Jonaviečiai penktadienį išvykoje rezultatu 46:87 nusileido Gargždų sporto centrui, o šeštadienį namuose 58:91 buvo sutriuškinti Kėdainių „SC-Nevėžio“ ekipos.

Panevėžio komandos rezultatai: 64:101 prieš Pakruojo „Pakruojis-lygumų ŽŪB“ ekipą penktadienį ir 71:102 prieš Vilkaviškio „Perlą“ šeštadienį. 

Debiutantai: Prie SIL-RKL šį sezoną prisijungė penkios naujos komandos. Visos jos žaidžia pirmenybių B divizione. Tai – Anykščių „KKSC-Elmis“, Šakių „Šakiai“, Vilkaviškio „Perlas“, Vilniaus „Stekas-Rivilė“ ir Panevėžio „Lietkabelis-2“. Visos jos debiutavo pirmajame ture.

Anykščių „KKSC-Elmis“ patyrė pralaimėjimus tiek penktadienio, tiek šeštadienio mačuose. Penktadienį anykštėnai išvykoje 65:79 pralaimėjo „Kupiškio“ komandai, o šeštadienį Vilniuje 63:80 nusileido „Lietuvos rytas-2“ ekipai.

Vilkaviškio „Perlas“ savo ruožtu pradėjo pirmenybes geriau. Pirmajame mače jie po labai atkaklios kovos nusileido Klaipėdos „VKKM-Neptūno“ ekipai 89:91, tačiau kitą dieną namuose 102:71 sutriuškino jau minėtus jaunuosius Panevėžio krepšininkus.

Vilniaus „Stekas-Rivilė“ savaitgalį žaidė vienerias rungtynes, kuriose po atkaklios kovos įveikė vienus favoritų Stakliškių „Guostą“ 73:70.

Šakių krepšininkai penktadienį 71:79 išvykoje nusileido „Radviliškio“ komandai, o štai šeštadienį namuose 63:61 palaužė Klaipėdos „VKKM-Neptūną“.

Dviejų taškų komanda: Minėtasis „VKKM-Neptūnas“ šį savaitgalį išsiskyrė tuo, kad abejas žaistas rungtynes baigė dviejų taškų skirtumu. Jei penktadienį jiems pavyko dviem taškais įveikti Vilkaviškio „Perlą“, tai šeštadienį už kraštiečius iš Suvalkijos klaipėdiečiams tais pačiais dviem taškais atkeršijo „Šakiai“.

Naudingiausi: Savaitgalį netrūko ir įspūdingų individualių SIL-RKL žaidėjų pasirodymų. Penktadienį klaipėdietis Nojus Mineikis atvedė į pergalę „VKKM-Neptūną“, pelnydamas 21 tašką, atkovodamas 15 kamuolių ir atlikęs 7 rezultatyvius perdavimus. Visa tai susidėjo į net 40 naudingumo balų. Tokį patį rodiklį užfiksavo ir Rokiškio „Fenikso“ žaidėjas Ignas Juškevičius, pelnęs 29 taškus ir atkovojęs net 19 kamuolių prieš „KK Kupiškį“.

Rezultatyviausiai savaitgalį žaidė Kauno „Xiaomi-Tornado“ krepšininkas Šarūnas Ajauskas, į Kauno „Snaiperio“ krepšį įskraidinęs 36 taškus.

Nuotraukų albumai: Marijampolės "Sūduva-Mantinga-2" - Ukmergės "Olimpas", Kauno "Perkūnas-Vytrita" - Kaišiadorių "Kaišiadorys-Savingė", Kauno KA "Snaiperis" - Alytaus SRC-"Dzūkija", Vilkaviškio "Perlas" - Panevėžio "Lietkabelis-2-R.Sargūno SG-PKKS", Gargždų SC - Jonavos "Jonava", Kaišiadorių "Kaišiadorys-Savingė" - Jonavos "Jonava", Tauragės "Fortūna-Agava" - Sedos "Sedula".

Komentarus rašyti gali tik registruoti nariai.