Snaiperis iš „Fortūnos-Agavos“ tapo savaitės talentu

2018-02-14 18:23:23

Tauragės „Fortūna-Agava“ (13/5) praėjusį turą iškovojo dar dvi pergales, kurios leido labiau įsitvirtinti ketvirtoje SIL-RKL B diviziono A grupės vietoje. Abiejuose pergalinguose mačuose varžovų krepšį tolimais metimais terorizavo Tauragės ekipos gynėjas Simas Andraitis, kuris buvo pripažintas „Savaitės talentu“.

Rezultatyviausias „Fortūnos-Agavos“ krepšininkas, pelnantis 16,2 taško per rungtynes, padėjo savo atstovaujamai komandai 94:89 įveikti atsigavusį „Jurbarką“ (4/13) bei rezultatu 101:62 sutruškinti Panevėžio „Lietkabelio-2/R.Sargūno SG/PKKSC“ (1/16) komandą. S.Andraitis per abu mačus pelnydavo 23,5 taško, atkovodavo 4,5 kamuolio bei rinkdavo 26,5 naudingumo balo. Nors abi komandos yra turnyro lentelės apačioje, tačiau su sustiprėjusiais jurbarkiečiais teko kaip reikiant pakovoti.

„Dvikovoje su „Jurbarku“ dėl įvairių priežasčių nebuvo kelių mūsų žaidėjų, ten nuvažiavome tik aštuoniese. Reikėjo kažkam pasitempti, nes trūko žaidėjų. Varžovai dažnai palikdavo mus laisvus prie tritaškio linijos, tad galėjau mesti metimus ir jie pradėjo kristi. Tada ir komandos draugai pradėjo manęs ieškoti.

Žinojome prieš rungtynes, kad nebus lengva, juolab, jie žaidė namuose ir yra pasipildę naujokais. Tikėjomės nelengvų rungtynių, taip pat patys buvome nukraujavę. Tikrai nebuvo lengva prieš juos kovoti“, – apie mačą su „Jurbarku“, per kurį pelnė 33 taškus, pasakojo jaunasis krepšininkas.

Iš Raseinių rajono kilęs 18-metis gynėjas, pirmuosius žingsnius krepšinyje žengė pas trenerį Albertą Vilimą: „Mano pirmasis treneris buvo Albertas Vilimas, kuris man suteikė visus krepšinio pagrindus, už ką jam esu labai dėkingas. Vėliau jis mane pakvietė į Raseinių vyrų komandą, kur praleidau tris sezonus. Daug žaidybinio laiko negaudavau, bet treniruodavausi su pajėgiais žaidėjais ir, manau, tas man suteikė labai daug patirties. Po to, kai praėjusį sezoną Raseiniuose išnyko komanda, mane pasikvietė taip pat raseiniškis treneris į Tauragę, tad taip ten ir atsidūriau.“

Pernai išnykusioje Raseinių „Rasų“ ekipoje žaidęs S.Andraitis naujoje komandoje gauna kur kas daugiau laiko pasireikšti ir poroje statistinių kategorijų yra tarp pirmaujančių krepšininkų visame B divizione. Praėjusį turą „Fortūnos-Agavos“ atstovas iš viso pataikė net 10 tritaškių, tačiau tai neturėtų stebinti, kadangi gynėjas atakuoja iš toli net 47,3 proc. taiklumu ir pagal pataikymo procentą B divizione dalinasi 5–6 vietą. Be to, krepšininkas per mačą perima 2,8 kamuolio bei dalinasi 4–5 poziciją.

Nors tauragiškiai A grupėje žengia ketvirti, bet jie yra vieninteliai, sugebėję įveikti Šilalės „Lūšį“, maža to, „Fortūna-Agava“ kartą palaužė ir „Pakruojo-Lygumų ŽŪB“ krepšininkus. Šios pergalės ir didelis komandos potencialas verčia S.Andraitį pamąstyti apie prasmingą Tauragės ekipos žygį atkrintamosiose varžybose, kuriose ji jau tikrai dalyvaus.

„Sezono pradžioje visi kalbėjo, kad reikia pasiekti geresnius rezultatus negu pernai. Manau, įsivažiavome ir galime kovoti dėl aukščiausių tikslų. Komanda gana apylygė, turime daug neišnaudoto rezervo ir, manau, galime kovoti su pačiomis stipriausiomis komandomis. Tą ir įrodėme, kad galime nugalėti tiek Pakruojo, tiek Šilalės ekipas. Esame pajėgūs eiti toli. Norisi su komanda siekti pačių aukščiausių tikslų, manau, galime tą padaryti, nes joje yra tiek jaunimo, tiek patirties. Šį sezoną asmeniškai noriu tobulėti kiekvienose rungtynėse, atiduoti visas jėgas ir stengtis kilti į aukštesnį lygį.

Manau, sunkiausia ir buvo žaisti prieš Šilalės „Lūšį“. Tai tikrai fiziškai labai stipri komanda, beveik visi žaidėjai pataiko iš tolimų distancijų. Yra stipresnių ir silpnesnių komandų. Prieš vyrus žaisti nėra lengva, nors, manau, visai neblogai prisitaikiau ir rodau kitas savo savybes – greitį ir tritaškius metimus. Tolimi metimai turbūt ir yra pagrindinis mano ginklas. Jeigu matau, kad varžovas atsitraukęs – mesiu bet kokiu atveju. Tai yra įaugę man nuo mažų dienų“, – savo svarbią žaidimo savybę pabrėžė snaiperis.

Labiausiai S.Andraičiui šiuo metu imponuoja dvi itin ryškios Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) žvaigždės: „Nuo mažų dienų seku LeBrono Jameso žaidimą. Jis visada žaidžia finaluose, įrodo, kad yra labai stiprus žaidėjas ir nebijo svarbiais momentais savo rankose turėti kamuolį. LeBronas kitus komandos draugus padaro geresniais, o iš snaiperių labiausiai patinka Stephenas Curry.“

Komentarus rašyti gali tik registruoti nariai.