„Stekas-Rivilė“ siekia pratęsti užkariavimų ekspansiją ir SIL-RKL

2017-12-22 14:16:35

Sostinės krepšinio lygoje (SKL) Vilniaus „Steko-Rivilės“ ekipa metai po metų gerina savo rezultatus, kildama lygomis į viršų, tad nieko keisto, jog ambicinga sostinės komanda yra nusiteikusi rimtai patriukšmauti SIL-RKL B divizione.

2010 metais dviejų bendraminčių – Antano Viparto bei Gyčio Šukio – įkurtas tuometinis „Stekas“ tuo metu toli gražu nepriminė tos komandos, kuri yra dabar. Sezonas po sezono į savotišką Napoleoną įsikūnijusi sostinės ekipa pradėjo palaipsniui kilti į viršų. 2013 metais buvo laimėta SKL C lyga, 2015-aisiais B lygoje A.Viparto kariauna liko antra, o dabar gerina savo rezultatus pajėgioje A lygoje.

2017–2018 metų sezonas tapo savotišku iššūkiu „Stekui-Rivilei“, kadangi ši nusprendė savo jėgas išbandyti ir SIL-RKL turnyre. Likus vienam turui iki pirmojo rato pabaigos, Vilniaus ekipa yra iškovojusi 9 pergales ir tik sykį labai netikėtai išvykoje pralaimėjo Kauno r. „Xiaomi-Tornado KM“ jauniesiems krepšininkams. Šis rezultatas leidžia „Stekui-Rivilei“ dalintis 1–2 poziciją B diviziono B grupėje su sezono pradžioje rezultatu 73:70 įveikta Stakliškių „Guosta“. Tokie rezultatai įpareigoja ambicingus vilniečius įsmeigti vėliavą ant dar vienos užkariautos žemės ir kilti aukštyn.

Apie debiutinį sezoną SIL-RKL B divizione, komandos ištakas ir tikslus šį sezoną papasakojo komandos treneris ir vienas įkūrėjų A.Vipartas.

– Nuo ko viskas prasidėjo? Kaip susikūrė komanda „Stekas“?

– Viskas prasidėjo taip, kaip ir įprasta. Žmonės norėjo žaisti krepšinį truputį įdomiau ir pildyti derinius. Rungtyniavau dar 2008 metais, bet po to nesigavo žaisti dėl sveikatos, tad pagalvojau, kodėl gi netreniruoti. Seniau tuo domėdavausi, dabar tą darau dar labiau, tad dviese su Gyčiu Šukiu ir įkūrėme komandą. Susiradome rėmėją – „Steką“ – taip komandą ir pavadinome, o po to prisijungė ir „Rivilė“.

– Pradėjus žaisti nuo SKL C diviziono, galvojote rungtyniauti tik ten ar palaipsniui kilti į viršų?

– Turbūt negalvojome, kad sugebėsime pakilti iki tiek. Buvo mintis žaisti savo malonumui C lygoje, būdavo tada labai daug sirgalių. Visgi rezultatus pradėjome gerinti: antrais metais patekome į atkrintamąsias varžybas, o trečiais – laimėjome C lygą. Buvo pasiūlyta eiti žaisti į B lygą, tą padarėme, kilome ir dabar jau kovojame SKL A lygoje. Kiekvienais metais pasistiprindavome, tačiau pernelyg nekeisdami komandos, kaip tą daro kai kurie klubai. Mes stengiamės išlaikyti branduolį. Vienas žaidėjas – Žygimantas Gečas – rungtyniauja komandoje ir nuo senųjų laikų.

– Kaip sekasi suspėti rungtyniauti tiek SKL A lygoje, tiek SIL-RKL B divizione?

– Kai kuriems žaidėjams krepšinio per daug tikrai nebūna, kartais jie sužaidžia ir po du mačus per dieną. Pernai tai būdavo problema, nes žaidėjai susiranda kitas komandas, kuriose žaidžia, nenorėdami eiti į treniruotes. Šiemet nusprendėme daryti mažiau treniruočių, o daugiau žaisti, tad treniruočių yra nedaug. Jų trūkumas yra jaučiamas, bet bent jau komanda yra kartu ir niekur nesibarsto, nors yra tokių, kurie negali gyventi be krepšinio ir žaidžia per 4–5 lygas.

Vienas iš motyvų prisijungti prie RKL buvo toks, kad tai labiau profesionali lyga, nors B divizione tenka žaisti ir ne su pačiomis stipriausiomis komandomis. Galbūt tai labiau kaip prestižas. Kažkodėl visi labiau nori žaisti RKL, galbūt išvykos duoda savo, be to, dauguma mūsų komandos žaidėjų yra kilę ne iš Vilniaus, tad jiems smagiau keliauti po kitus miestus.

– Kokius tikslus kėlėte prieš B diviziono kovas ir kokie jie yra dabar?

– Mūsų tikslas visada būna finalo ketvertas, bet iš pradžių buvo sunku nuspėti, kas tai per lyga, koks jos lygis, kokie žaidėjai. Keliaujant žaisti išvykos mačų į Kupiškį arba Anykščius, kur susirenka po 100 sirgalių ir triukšmas didelis, yra visai kitas žaidimas. Gal ta komanda yra silpnesnė negu, pavyzdžiui, SKL A lygos komanda, bet namuose ji žaidžia labai gerai. Tikslai išlieka: galvojome tyliai apie medalius, bet kai kurie jau apie tai kalba garsiai, o nuo to gali būti tik blogiau.

– Jeigu išsikovosite tokią galimybę, žengsite į SIL-RKL A divizioną?

– Neturėsime, kur dėtis. Būtų tikrai negražu, jei nekiltum aukščiau, kai pasieki gerą rezultatą. Buvo tokių kalbų ir prieš sezoną, kad galbūt reikėtų eiti ir į A divizioną, nes yra žaidėjų, atitinkančių tą lygį. Visgi nusprendėme laimėti B divizioną arba iškovoti medalius ir po to kilti aukščiau.

Panašiai buvo SKL C lygoje po antrų metų, kai daugelis norėjo į B lygą. Visgi pasakiau, kad iš pradžių ją laimėkime, o po to ir kilkime į viršų. „Ant popieriaus“ vis stiprėjame, bet sunku dėti toje lygoje daug vilčių, kai turime nedaug treniruočių. Trūksta kokybės, o tik per rungtynes derinių nenušlifuosi. Nuo sausio galvosime turbūt ir apie trečią treniruotę, nes kartais būna baisu žiūrėti. B diviziono atžvilgiu kai kurie mūsų žaidėjai yra individualiai geresni už kitus, tad tą ir išnaudojame.

Komentarus rašyti gali tik registruoti nariai.