Malsena-RKL čempionate: „deganti“ T.Jodelio ranka, rekordiniai Anykščiai ir nutrūkusi „Omegos“ pergalių serija

Pauliaus Žukausko

Savaitgalį Malsena-Regionų krepšinio lygos čempionate buvo sužaistos 33 rungtynės, kuriose netrūko įdomių akcentų. Oficiali čempionato svetainė rkl.lt išrinko labiausiai vertus dėmesio, kuriuos patieksime kartu su tradicine turo apžvalga.

SAVAITĖS RUNGTYNĖS. Centrine savaitės akistata tapo Ringauduose vykusi Kauno raj. „Omegos“ (10-7) ir „Kelmės“ (13-4) komandų dvikova.

Aikštės šeimininkai iki šių rungtynių buvo iškovoję net septynias pergales paeiliui, tuo tarpu Kelmės atstovai žaidžia istoriškai geriausią sezoną ir šiuo metu yra turnyro rikiuotės viršutinėje dalyje.

Įdomios kovos laukę žiūrovai gavo viską, ko tikėjosi. Susitikimą žymiai geriau pradėjo „Omegos“ ekipa, kuris sužaidus 10 minučių turėjo dviženklę persvarą (27:15). Tačiau į nokdauną pasiųsti svečiai pakilo ant kojų ir dvikovos pusiaukelėje jau alsavo varžovams į nugaras (37:38).

Po didžiosios pertraukos „Kelmės“ komandos spurtas tęsėsi toliau ir trečiojo ketvirčio pabaigoje Vytauto Padgurecko auklėtiniai jau patys mėgavosi dviženkle persvara (64:53). Tačiau šįkart iš beviltiškos padėties sugebėjo pakilti aikštės šeimininkai sužaidę itin sėkmingą lemiamą kėlinuką iš išplėšę pratęsimą – 79:79.

Papildomų penkių minučių atkarpa buvo atkakli kaip reta, nes abi komandos daugiau klydo nei pasižymėdavo taškais.

Toks dvikovos scenarijus buvo kiek palankesnis kelmiškiams, kurie sugebėjo įgyti trapią persvarą, o po dramos paskutinėmis sekundėmis ją dar labiau padidinti ir išplėšti nepaprastai svarbią pergalę rezultatu – 86:81.

2020-01-11
Evaldas Dainys 27 Taškai 19 Liudas Radavičius
Tadas Klimavičius 11 Kamuoliai 10 Ignas Ramašauskas
Evaldas Dainys 10 Perdavimai 8 Aivaras Kvedaravičius

DEGANTI RANKELĖ. Įspūdingą formą savaitgalį pademonstravo Anykščių KKSC–„Elmio“ (10-7) komanda šventusi dvi lengvas pergales iš eilės.

Penktadienio vakarą savo aikštėje žaidę anykštėnai net 63 taškų skirtumu 91:28 patiesė „Lietuvos kurčiųjų sporto klubo“ (0-16) atstovus, o šeštadienį dvikovoje svečiuose netikėtai lengvai 91:70 palaužė turnyro rikiuotės kaimynę Alytaus SRC-„Dzūkijos“ (5-13) ekipą.

Šių rungtynių nuotraukas rasite mūsų „Facebook“ paskyroje!

Abejose rungtynėse netrūko RKL rekordų. Penktadienio vakarą Anykščių atstovai praleido vos 28 taškus, o tai – naujas visų laikų RKL rekordas.

Tuo tarpu šeštadienį alytiškius į neviltį varė KKSC-„Elmio“ puolėjas Tautvydas Jodelis, kurio deganti rankelė pataikė net 11 tolimų metimų ir šio sezono rekordą. Beje, iki geriausio visų laikų RKL pasiekimo T.Jodeliui pritrūko vos vieno tolimo metimo.

Tiesa, prieš trejetą metų geriausią rezultatą pasiekęs Pakruojo „Pakruojo-SC-Lygūmų ŽŪB“ atstovas Tomas Dura tuomet metė gerokai prastesnių taiklumo (12/20 trit., 60%), tuo tarpu tam, kad pasiektų tikslą T.Jodeliui prireikė gerokai mažiau bandymų (11/15 trit., 73,3%). Įspūdinga.

Dar įdomiau tai, kad šiose rungtynėse 197 cm ūgio puolėjas nepataikė nė vieno (!) dvitaškio metimo (0/2 dvit.).

DIENA IR NAKTIS. Lyg diena ir naktis savaitgalį atrodė „Vytauto Didžiojo universiteto“ (14-3) krepšininkai. Penktadienį studentai nesugebėjo pasipriešinti B diviziono B grupės vidutiniokei Kaišiadorių „Savingės“ (9-8) komandai ir patyrė triuškinamą nesėkmę 78:102.

2020-01-10
Rokas Janickas 28 Taškai 26 Rokas Ruškys
Arminas Žagelis 11 Kamuoliai 8 Bartautas Blažauskas
Justinas Kalinauskas 9 Perdavimai 6 Bartautas Blažauskas

Tačiau šeštadienį grupės lyderių akistatoje VDU atstovai parodė visiškai kitą savo veidą, be gailesčio sumindė pirmoje vietoje esančią „Užpalių“ (14-2) komandą rezultatu 108:77 ir atsirevanšavo už skaudžią nesėkmę pirmojo rato akistatoje (59:77).

2020-01-11
Rokas Ruškys 23 Taškai 29 Tomas Mackonis
Vainius Steponavičius 7 Kamuoliai 14 Ernestas Leipus
Vainius Steponavičius 13 Perdavimai 6 Ernestas Leipus

ĮSIVAŽIUOJA. Pirmajame rate gerokai strigę praėjusio sezono finalininkai „Raseinių“ (11-6) krepšininkai pamažu įsivažiuoja.

Savaitgalį raseiniškiai šventė ketvirtą pergalę per pastarąsias penkerias rungtynes, o savo įspūdingą pergalių seriją pratęsė įveikdami ne bet ką, o Kauno „Atleto“ (13-4) komandą.

Penktadienio vakarą savo aikštėje žaidę „Raseinių“ krepšininkai tik pirmajame kėlinuke leido „Atleto“ vyrams alsuoti jiems į nugaras (26:24). Tačiau po trumpos pertraukėlės padidino apsukas ir pademonstravę pavyzdingą gynybą pabėgo į priekį (48:31).

Antroje susitikimo dalyje didesnių stebuklų neįvyko, tad pranašumą išsaugoję Karolio Lendzevičiaus auklėtiniai šventė lengvą pergalę rezultatu 97:73.

Tuo tarpu šeštadienį „Raseinių“ atstovų laukė gerokai lengvesnė užduotis įveikti paskutinėje rikiuotės vietoje esančią „Lietuvos sporto universiteto“ (1-16) komandą su kuria jie ne ką prasčiau susitvarkė ir šventė įtikinamą pergalę rezultatu 82:65.

PAVOJAUS VARPAI. Panašu, jog pavojaus varpais pats laikas pradėti skambinti Vilniaus „Riviles-Steko“ (7-10) atstovams.

Penktadienio vakarą ambicingus tikslus išsikėlę vilniečiai po atkaklios kovos buvo priversti pripažinti „Biržų-KKSC“ (9-8) komandos pranašumą 83:88, tuo tarpu šeštadienį, jau dvikovoje svečiuose A diviziono debiutantai nepasipriešino turnyro rikiuotės pirmąją vietą susigrąžinusiai Vilkaviškio „Perlo“ (14-3) komandai, kuriai pralaimėjo net 35 taškų skirtumu – 59:94.

Tai buvo jau ketvirtoji „Riviles-Steko“ nesėkmė per pastarąsias penkerias rungtynes nustūmusi Vilniaus komandą net į dvyliktąją turnyro lentelės vietą. Nors prieš akis dar beveik pusė sezono, tačiau jo pusiaukelėje atsidurti paskutiniame traukinio į atkrintamąsias vagone nėra geras ženklas.

PAJUTO. Šią savaitę pasirodė informacija, kad pastarąjį mėnesį Ignalinos „Vilkakalnio“ (5-13) komandos garbę gynęs Tomas Butrimas pradėjo legionieriaus karjerą ir persikėlė į „Liepojos“ ekipą.

Lyderio netektį aukštaičiai pajuto itin greitai. Penktadienį Ignalinos atstovai net 61 taško persvara 47:108 buvo priversti pripažinti „Užpalių“ komandos pranašumą.

Tuo tarpu šeštadienį, net galingą dvigubą dublį surinkusio Karolio Petrukonio vedami „Vilkakalnio“ krepšininkai nepasipriešino Prienų „CBet“-KKSC (12-5) atstovams ir patyrė dar vieną itin skaudžią nesėkmę – 49:69.

SEZONO REKORDAI. Apie Anykščių komandos ir jos lyderio pasiekimus jau rašėme, tačiau savaitgalį buvo pasiekti dar du šio sezono rekordai.

Penktadienio vakarą dvikovoje su Marijampolės ŽSM-„Kalstatos“ (0-14) komanda Klaipėdos „VKKM-Neptūno“ (10-5) atstovas Dominykas Venckus pataikė visus 5 tritaškius, tuo tarpu šeštadienį dar vieną sezono rekordą pasiekė „Jurbarko“ (11-4) ekipa principinėje akistatoje su Pakruojo „Pakruojo-SC-Lygūmų ŽŪB“ (9-6) atstovais atlikusi net 37 rezultatyvius perdavimus.

SAVAITĖS MVP. Šios savaitės MVP rinkimuose susiklostė unikali situacija, net du krepšininkai surinko tokį patį naudingumo balų skaičių. Tai – Justinas Žirlys ir Medas Kuprijanovas. Įdomiausia, kad abu jie gina tos pačios Kėdainių SC-„Ateities-Balticum“ komandos garbę!

Todėl renkant patį geriausią teko atsižvelgti į papildomą faktorių, didesnį pelnytų taškų skaičių, o titulą „po pratęsimo“ iškovojo Justinas Žirlys, per dvi savaitgalio rungtynes vidutiniškai pelnęs po 22,5 taško, atkovojęs po 14,5 atšokusio kamuolio ir rinkęs po 38 naudingumo balus.