Malsena-RKL čempionate įspūdinga 5 pratęsimų drama

Justino Polikšos

Savaitgalį Malsena-Regionų krepšinio lygoje (RKL) ilsėjosi didžioji dauguma A diviziono komandų, tad buvo sužaista vos 13 rungtynių. Tačiau ir jų pilnai pakako tam, kad praėjusį turą galėtume vadinti vienu įspūdingiausiu per visą sezoną. Tad apie viską iš eilės.

SAVAITĖS RUNGTYNĖS. Šeštadienio popietę Vilniuje vyko istorinės rungtynės, kurios užtruko net 2 valandas ir 52 minutes, o tam, kad paaiškėtų nugalėtojas, prireikė net 5 pratęsimų!

Šių rungtynių nuotraukas rasite mūsų „Facebook“ paskyroje!

Vos aštuoniese į sostinę atvykę „Kretingos“ (10-5) krepšininkai nuo pat pirmų susitikimo minučių žengė koja kojon su „Riviles-Steko“ (7-8) atstovais, o įpusėjus dvikova turėjo apčiuopiamą 7 taškų pranašumą (48:41).

Trečiajame kėlinuke Antano Viparto treniruojama aikštės šeimininkų komanda sužaidė kone idealią 10 minučių atkarpą 28:7 bei ne tik panaikino turėtą deficitą, be ir patys įgijo triuškinamą persvarą (69:55).

Tačiau prie sienos priremti svečiai išlaikė šaltą protą, priartėjo prie varžovų ir po fantastiškai sužaistos atkarpos kėlinuko pabaigoje (13:0) buvo per plauką nuo pergalės 80:77 per pagrindinį rungtynių laiką.

Visgi, per likusį susitikimo laiką „Riviles-Steko“ komanda susikaupė, pataikė keletą svarbių metimų ir išplėšė pratęsimą (81:81).

Papildomo laiko metu „Kretinga“ galėjo naudoti tik penkis krepšininkus, nes likę trys jau buvo išnaudoję asmeninių pražangų limitą, tad atrodė, jog vilniečiams teliko sutvarkyti formalumus. Tačiau pratęsus rungtynes tikrasis šou tik prasidėjo.

Aikštės šeimininkai palaikė aukštą tempą, tačiau svečiai pataikė sudėtingus metimus, gelbėjosi iš sudėtingų situacijų ir rungtynės ritosi į antrą, trečia, ketvirtą, o galiausiai – į rekordinį penktą pratęsimą, kuriame „Kretingos“ komanda galiausiai pasiuntė oponentus į nokdauną iš šventė fantastišką pergalę rezultatu 130:125.

Šioje dvikovoje buvo pagerinti du visų laikų RKL laikų rekordai - dar niekada lygos istorijoje nebuvo sužaisti 5 pratęsimai, o nugalėtojų komandos atstovas Rokas Šimkevičius tapo daugiausiai minučių (59:22) per vienerias RKL rungtynes sužaidusiu krepšininku.

2020-01-04
Vytautas Saulis 37 Taškai 37 Rokas Šimkevičius
Paulius Joneliūnas 9 Kamuoliai 18 Rytis Zabita
Remigijus Sugintas 5 Perdavimai 10 Domininkas Matutis

(NE)ATSITIKTINUMAS. Trenerį pakeitusi Ukmergės „Olimpo“ (6-9) komanda prieš Naujuosius šventė dvi pergales iš eilės, o iškart po jų – parklupdė dar vienus turnyro lentelės lyderius rezultatu 83:70 palaužę „Tauragės“ (10-5) garbę ginančius krepšininkus.

Didžiąją dvikovos dalį aikštėje vyko apylygė kova, tačiau susitikimo pabaigoje ukmergiškiai įjungė aukštesnę pavarą, laimėjo lemiamą ketvirtį rezultatu 27:16 ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė jau trečią pergalę iš eilės.

Tad jei iš pradžių pokyčius stratego kėdėje buvo galima vadinti atsitiktinumu, panašu, kad naujasis, kol kas laikinai pareigas einantis treneris paneigė šį faktą ir tarsi pasakė, kad antrajame rate Ukmergės „Olimpo“ ekipa yra pasiruošusi kaip reikiant patriukšmauti.

2020-01-04
Augustinas Mikštas 20 Taškai 21 Ignas Juškevičius
Augustinas Mikštas 7 Kamuoliai 9 Ignas Juškevičius
Rapolas Raižys 5 Perdavimai 12 Linas Krivickas

LYG SUTARĘ. Savaitgalį lyg sutarę krito abu B diviziono A grupės lyderiai. Penktadienio vakarą netikėtą nesėkmę patyrė Radviliškio „Radviliškio-ŠSPC“ (12-2) komanda svečiuose 75:77 pripažinusi Klaipėdos „VKKM-Neptūno“ (8-5) komandos pranašumą.

Tuo tarpu šeštadienį jiems įkandin žengė Kėdainių SC-„Ateities-Balticum“ (11-3) kolektyvas, kuris taip pat išvykoje 71:75 nusileido „Jurbarko“ (9-4) atstovams ir patyrė pirmą nesėkmę po 11 pergalių iš eilės.

ĮSIVAŽIAVO. Panašu, jog sezonui ritantis į antrąją pusę pamažu įsivažiavo Ignalinos „Vilkakalnio“ (5-11) kolektyvas, kuris šeštadienį net 46 taškų skirtumu rezultatu 93:47 įveikė Lietuvos kurčiųjų sporto klubo (0-14) krepšininkus ir šventė jau ketvirtą pergalę iš eilės.

Tai – didžiausiu skirtumu laimėtos RKL debiutantų rungtynės, kurios leido Ignalinos atstovams pakilti į aštuntąją turnyro lentelės poziciją.

Beje, LKSK komanda penktadienio vakarą patyrė dar skaudesnę nesėkmę, kuomet net 60 taškų skirtumu 41:101 nusileido aštuntą pergalę iš eilės šventusiems „Užpalių“ (13-1) atstovams.

IŠBALANSAVO. Itin apmaudžią nesėkmę patyrė savo aikštėje žaidusi Prienų „CBet“-KKSC (10-5) komanda nusileidusi Vytauto Didžiojo universiteto (13-2) studentams.

Likus žaisti kiek daugiau nei dvi su puse minutės aikštės šeimininkai turėjo vos keturių taškų deficitą (66:70), tačiau tuomet viena po kitos gavo tris technines pražangas iš eilės, o tuo pasinaudoję VDU studentai įgijo apčiuopiamą 7 taškų persvarą (73:66).

Nors „CBet“-KKSC atstovai turėjo pakankamai laiko tam, kad pavytų varžovus, tačiau lygioje vietoje įgytas papildomas trijų taškų deficitas ir prarasta kamuolio kontrolė išbalansavo prieniškių ekipą, tad nuaidėjus finalinei sirenai dramatišką, tačiau nepaprastai svarbią pergalę rezultatu 76:71 šventė VDU  ekipa.

SAVAITĖS MVP. Naudingiausio savaitės žaidėjo titulą antrą savaitę iš eilės gauna Ignalinos „Vilkakalnio“ atstovas. Šįkart visus konkurentus aplenkė tik šiais metais prie RKL debiutantų komandos prisijungęs Aurimas Pocius, kuris dvikovoje su LKSK komanda pelnė 28 taškus (9/9 dvit.), atliko 5 rezultatyvius perdavimus, perėmė 5 kamuolius ir surinko net 45 naudingumo balus.