Malsena-RKL reguliariojo sezono finiše – dramos, paslaptys ir galingi asmeniniai pasirodymai

Beatos Štampachovos

Šią savaitę Malsena-Regionų krepšinio lygoje (RKL) įvyko 28 rungtynės sulig kuriomis baigėsi reguliariojo sezono kovos. Pirmojo etapo finiše buvo nemažai dramatiškų įvykių, o juos visus paminėsime tradicinėje įdomiausių savaitgalio akcentų apžvalgoje.

SAVAITĖS RUNGTYNĖS. Šeštadienio popietę Kretingoje vyko kone įdomiausios turo rungtynės, kuriose vietos „Kretingos“ (16-14) komanda susigrūmė su „LCC tarptautinio universiteto“ (11-19) studentais.

Aikštės šeimininkams ši dvikova turėjo tik simbolinę reikšmę, tuo tarpu vos prieš kelias savaites dėl išlikimo RKL kovojusi Mariaus Tamolio studentų ekipa pergalės atveju galėjo sukurti stebuklą ir paskutinę akimirką įšokti į atkrintamųjų traukinį.

Puikiai suprasdami rungtynių svarbą svečiai kovėsi iš paskutiniųjų ir nė kiek nenusileido turnyro rikiuotėje gerokai aukščiau esantiems varžovams. Maža to, likus žaisti dešimt minučių LCC atstovai buvo priekyje (63:61), tad atrodė, jog bręsta didžiulė sensacija.

Visgi lemiamame kėlinuke svečių komanda tarsi sustojo, leido varžovams įsisiautėti puolime ir per kėlinuką praleidusi net 25 taškus paleido savo svajonės paukštę.

Nors likus žaisti kiek daugiau nei tris su puse minutės svečiai atsiliko vos trim taškais (75:78). Tačiau tuomet „Kretinga“ pelnė keturis taškus iš eilės, pabėgo į priekį (82:75) ir per likusį laiką neišleidusi iniciatyvos iš savo rankų šventė dramatišką pergalę rezultatu 86:80.

2020-02-29
Rytis Zabita 18 Taškai 19 Domantas Strikulys
Rytis Zabita 8 Kamuoliai 8 Wamulundi Simwinga
Kornelijus Stonkus 7 Perdavimai 3 Nikola Pavic

TRINKTELĖJO DURIMIS. Paskutinėse sezono rungtynėse garsiai trinktelėjo durimis Šiaulių „Saulės“-SG-ASKA (2-24) jaunimas rezultatu 91:61 sutriuškinęs „Lietuvos kurčiųjų sporto klubo“ (0-27) komandą ir nutraukęs savo 20 pralaimėjimų iš eilės seriją.

2020-02-28
Titas Pažarauskas 14 Taškai 14 Lukas Laurinaitis
Dominykas Meškauskas 8 Kamuoliai 15 Lukas Gužauskas
Lukas Uosis 5 Perdavimai 4 Laurynas Sankauskas

Jaunimas į priekį pabėgo dar pirmoje dvikovos dalyje (51:31). Nors po didžiosios pertraukos šiauliečiai kiek sumažino apsukas, tačiau netgi tai nepadėjo LKSK ekipai bent kiek apkarpyti deficito, tad pergalės skonio pasiilgę aikštės šeimininkai dar labiau padidino savo pranašumą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė triuškinamą pergalę.

VIENA DIDŽIAUSIŲ PASLAPČIŲ. Įspūdingai pirmojo etapo kovas baigė Anykščių KKSC-„Elmio“ (19-8) ekipa, kuri savaitgalį iškovojo jau septintą pergalę paeiliui ir laimėjo jau 10 kartą per pastarąsias 11 rungtynių.

Penktadienio vakarą anykštėnai savo aikštėje 95:85 palaužė „Gargždų-Led Head“ (10-16) atstovus, tuo tarpu šeštadienį „Elmio“ ekipa 91:51 svečiuose palaužė Marijampolės ŽSM-„Kalstatos“ (3-23) ekipa ir puikia nuotaika baigė pasirodymą reguliariajame sezone.

2020-02-28
Gaudvinas Šniaukštas 20 Taškai 30 Ugnius Mineikis
Donatas Radžiūnas 12 Kamuoliai 13 Mintautas Mockus
Žygimantas Žiukas 13 Perdavimai 5 Mintautas Mockus

Įdomu tai, kad iš visų B grupės komandų trečiajame rate geriausią pasirodymą surengė būtent anykštėnų komanda (8-1), tad puikią formą pastaruoju metu demonstruojantis aukštaičių kolektyvas bus viena didžiausių paslapčių būsimiems atkrintamųjų varžovams.

2020-02-29
Mantas Varnagiris 23 Taškai 17 Donatas Radžiūnas
Karolis Šukys 10 Kamuoliai 15 Audrius Jakštonis
Mantas Varnagiris 2 Perdavimai 8 Žygimantas Žiukas

ĮSIVAŽIAVO. Galingai pasirodymą pirmajame varžybų etape baigė prieš pat svarbiausias sezono kovas įsivažiavusi Prienų „CBet“-KKSC (20-7) ekipa.

Šeštadienį svečiuose žaidę prieniškiai kiek netikėtai rezultatu 80:74 palaužė jau anksčiau B diviziono stipriausios komandos titulą užsitikrinusią Kėdainių SC-„Ateities-Balticum“ (21-4) komandą ir užsitikrino trečiąją vietą grupėje.

2020-02-29
Justinas Žirlys 16 Taškai 33 Tomas Janušauskas
Medas Kuprijanovas 11 Kamuoliai 14 Tomas Janušauskas
Medas Kuprijanovas 9 Perdavimai 9 Mantvydas Gečionis

Šioje dvikovoje ryškiausiai spindėjo nugalėtojų komandos vidurio puolėjo Tomo Janušausko žvaigždė, kuris per 37 min. pelnė 33 taškus, atkovojo 14 atšokusių kamuolių ir dvikovą baigė surinkęs 54 naudingumo balus.

TAŠKŲ LENKTYNĖS. Penktadienio vakarą NBA prilygstantį puolimo šou buvo galima išvysti Radviliškyje, kur vietos „Radviliškio-ŠSPC“ (18-8) komanda 106:115 nusileido „Vytauto Didžiojo universiteto“ (22-5) studentams.

Dar pirmajame kėlinuke abi komandos kartu sudėjus pelnė net 67 (!) taškus, o sužaidus dešimt minučių apčiuopiamą persvarą turėjo VDU studentai (37:30).

Nors antrajame kėlinuke aikštės šeimininkai sugebėjo kiek priartėti (59:62), tačiau po didžiosios pertraukos svečiai vėl įsisiautėjo puolime ir per kėlinuką dar kartą pelnę 37 taškus pabėgo nuo varžovų (99:85).

Lemiamame ketvirtyje „Radviliškio-ŠSPC“ komanda akivaizdžiai pagerino gynybą ir per dešimt minučių praleidusi vos 16 taškų sugebėjo ženkliai apkarpyti turėtą deficitą, tačiau tai tapo tik labai menka paguoda nesėkme pirmąjį varžybų etapą baigusiai aikštės šeimininkų ekipai.

2020-02-28
Lukas Pipiras 27 Taškai 29 Simonas Kriaučiūnas
Rytis Rauktys 9 Kamuoliai 5 Lukas Garliauskas
Paulius Vilkas 4 Perdavimai 8 Vainius Steponavičius

PRIMINĖ APIE SAVE. Paskutinėse reguliariojo sezono rungtynėse apie save priminė „Raseinių“ (19-11) komanda, kuri dvikovoje savo aikštėje 103:93 palaužė ambicinguosius Vilkaviškio „Perlo“ (25-5) vyrus.

2020-02-29
Antanas Montrimavičius 22 Taškai 25 Edgaras Stanionis
Augustas Žilinskas 10 Kamuoliai 8 Paulius Gvazdaitis
Gediminas Butkus 8 Perdavimai 9 Aurimas Birgelis

Aikštės šeimininkai puikiai pradėjo rungtynes ir įpusėjus joms pirmavo dviženkle persvara (51:41). Nors trečiajame kėlinuke suvalkiečiai parodė tikrąjį savo veidą bei per dešimt minučių pelnę net 30 taškų atkūrė dvikovoje intrigą (71:72).

Tačiau lemiamame ketvirtyje „Raseinių“ ekipa atsakė tuo pačiu ir pademonstravusi fantastišką puolimą (31 taškas per dešimt minučių) susigrąžino iniciatyvą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė saldžią pergalę.

Šios rungtynės puikiai iliustruoja Regionų krepšinio lygos reguliarųjį sezoną ir atkrintamosiose laukiančias intrigas.

Visą laiką bangavusi raseiniškių ekipa prieš pat svarbiausias kovas mobilizavosi ir pirmąjį etapą baigė iškovojusi 5 pergales iš eilės.

Tuo tarpu tiesioginį kelialapį į ketvirtfinalį gavę „Perlo“ vyrai negali būti ramūs, nes atkrintamosiose visos komandos ištraukia slaptus kozirius, tad stipriausios pirmojo etapo komandos titulas tikrai negarantuoja vietos finalo ketverte.

SAVAITĖS MVP. Naudingiausio savaitės žaidėjo titulas šįkart atitenka „Kretingos“ komandos puolėjui Ryčiui Zabitai, kuris per dvejas savaitgalio rungtynes vidutiniškai pelnė po 22,5 taško, atkovojo po 17 atšokusių kamuolių, atliko po 4 rezultatyvius perdavimus ir rinko po 41 naudingumo balą.

Be to, krepšininkui priklauso ir geriausias savaitgalio pasirodymas, kuomet dvikovoje su Vilniaus „Riviles-Steko“ (13-17) komanda kretingiškis pelnė 27 taškus, atkovojo 26 atšokusius kamuolius, atliko 7 rezultatyvius perdavimus ir rungtynes baigė surinkęs net 55 naudingumo balus.