RKL 3x3 turnyre įdomūs sutapimai ir Panevėžio „Bangenės-Aiveros“ triumfas

Lino Šilkaičio

Sekmadienio popietę Kretingos J.Pabrėžos universitetinės gimnazijos sporto aikštėje vyko pirmasis Regionų krepšinio lygos (RKL) 3x3 turnyras, kuriame buvo kovojama dėl „Malsenos“ taurių, lygos rėmėjų „TOPsport“ prizų ir renginio organizatorių įsteigto 400€ prizinio fondo.

Kadangi dėl COVID-19 pandemijos įprasto formato sezonas buvo nutrauktas anksčiau laiko „Kretingos“ ekipos treneriui Arimantui Mikaločiui kilo mintis, jog A diviziono dalyviai savo santykius gali išsiaiškinti kitaip, o tiksliau – pastaruoju metu vis labiau populiarėjančiu 3x3 krepšinio formatu.

Daugiau renginio nuotraukų rasite „3x3 čempionatas“ oficialioje „Facebook“ paskyroje!

Idėja pasiteisino su kaupu. Norą dalyvauti turnyre pareiškė visos A diviziono dalyvės, kurios pagal praėjusiame sezone užimtas vietas buvo suskirstytos į keturias grupes po keturias komandas.

Įdomu tai, kad į 3x3 turnyro ketvirtfinalį pateko beveik visos komandos, kurios buvo užsitikrinusios vietas ir pagrindinio RKL čempionato stipriausiųjų aštuonete. Be to, sidabro medalius iškovojo Kauno „Atletas“, kuris liko antras ir 2019-2020 m. sezone, o bronza – taip pat atiteko „Kelmės“ ekipai.

Turnyro nugalėtoja tapo įspūdingą formą viso renginio metu demonstravusi Panevėžio „Bangenės-Aiveros“ komanda, kuris grupės varžybose patyrė vieną nesėkmę, kuomet jau nieko nelemiančioje dvikovoje 18:19 nusileido „Lietuvos sporto universiteto“ studentams, o vėliau – ketvirtfinalyje 20:16 palaužė Ukmergės „Olimpą“, pusfinalyje 21:18 įrodė savo pranašumą prieš „Raseinių“ vyrus, o finale be didesnio vargo 18:13 įveikė Rolando Alijevo vedamą „Atleto“ kolektyvą.

Renginio metu taip pat vyko baudų ir tritaškių metimų konkursai, o savo pasirodymus surengė Palangos „Kuršių“ šokėjos bei gausiai susirinkusius žiūrovus aiktelėti privertę Team OswaHD akrobatai.

Pasibaigus turnyrui duotame interviu RKL direktorius Vaidas Indriliūnas turėjo kuo pasidžiaugti: „Visų pirma didelis ačiū „Kretingos“ komandos vadovui Arimantui Mikaločiui už tikrai puikiai suorganizuotą šventę, taip pat ačiū turnyro rėmėjams „TOPsport“ už įsteigtus prizus ir Kretingos rajono savivaldybės merui Antanui Kalniui už pagalbą surengiant šventę tiek RKL bendruomenei, tiek Kretingos miestui.

Anksčiau į tokio formato kovas buvo žiūrima pro pirštus, tačiau pastaruoju metu 3x3 krepšinis išgyvena tikrą proveržį, kurį puikiai iliustruoja didžiulio susidomėjimo sulaukusios ir renginio išvakarėse Palangoje finišavęs LKL „Hoptrans 3x3“ turnyras.

Renginys sulaukė didžiulio susidomėjimo tiek dalyvių, tiek žiūrovų tarpe, tad manau, jog ateityje pasibaigus įprasto formato RKL kovoms mes tikrai organizuosime ir 3x3 turnyrus taip suteikdami progą savo talentus įrodyti kaip įmanoma didesniam žaidėjų būriui, o krepšinio šventes surengti kaip įmanoma didesniam miestelių skaičiui. Nes būtent toks ir yra pagrindinis Regionų krepšinio lygos tikslas.“