Savaitgalį - pirmoji LCC pergalė, apmaudžios „Kretingos“ nesėkmės ir rekordų liūtis

Kamilės Linkevičiūtės

Šią savaitę Malsena-Regionų krepšinio lygoje (RKL) buvo sužaistos 33 rungtynės, kurios nustebino netikėtų rezultatų gausa. Labiausiai nustebino LCC tarptautinio universiteto komanda, kuri penktadienį metė rimtą iššūkį vienai lygos favoričių Kauno „Atleto-LSU“ komandai, o šeštadienį pasiekė pirmąją sezono pergalę.

SAVAITĖS KOMANDA. Penktadienį Gargžduose vykusi RKL lyderių ir autsaiderių akistata daugelio nuostabai tapo viena įdomiausių savaitės dvikovų.

Formaliai savo aikštėje žaidusi „LCC tarptautinio universiteto“ (1-9) komanda priėmė antroje vietoje žengiančią Kauno „Atleto-LSU“ (8-1) komandą ir užkūrė jai tikrą pirtį.

Pirmoje dvikovos dalyje abi komandos žengė koja kojon, neleisdamos viena kitai įgyti didesnės nei 5 taškų persvaros.

Nors po didžiosios pertraukos Rolando Alijevo treniruojami svečiai sugebėjo įpainioti varžovus į savo gynybos pinkles bei įgyti dviženklę persvarą (49:38), tačiau baltos vėliavos nekėlę aikštės šeimininkai ne tik sugebėjo likviduoti turėtą deficitą, bet ir likus žaisti kiek daugiau nei tris minutes vėl atsidūrė priekyje (68:67)!

Visgi tuomet, prie sienos priremti „Atleto-LSU“ krepšininkai pelnė penkis taškus be atsako (72:68), susigrąžino iniciatyvą į savo rankas ir išsaugoję trapią persvarą iki pagrindinio laiko pabaigos nuaidėjus finalinei sirenai šventė dramatišką pergalę rezultatu 77:73.

Apmaudi nesėkmė neišmušė studentų iš vėžių, nes šeštadienį jie pademonstravo kur kas geresnį žaidimą ir šventė pirmąją sezono pergalę.

Didžiąją rungtynių dalį „LCC tarptautinio universiteto“ atstovai niekaip nesugebėjo atitrūkti nuo vos keliomis pozicijomis aukščiau esančios Plungės „Olimpo“ (2-8) komandos, visgi trečiojo kėlinuko viduryje studentai įjungė aukštesnę pavarą, laimėjo 10 minučių atkarpą rezultatu 22:4 ir pasiuntė varžovus į nokdauną (59:41).

Nors svečiai nenuleido rankų ir kovėsi iki pat susitikimo pabaigos, vis tik šeštadienio popietę pergalę rezultatu 73:63 šventė labiau jos norėję Mariaus Tamolio auklėtiniai. Tuo tarpu Plungės atstovai turėtų pradėti nerimauti, nes šiuo metu jiems priklauso ilgiausia, net 7 iš eilės, pralaimėjimų serija A divizione.

Pasibaigus dvikovai „LCC tarptautinio universiteto“ trenerio asistentas Jurgis Petrauskas turėjo kuo pasidžiaugti: „Ši komanda savaitgalį parodė tinkamą nusiteikimą kovai ir įdėjo daug pastangų siekdama pergalių.

Vakar varžovams davėme kietą kovą, tad nenuostabu, jog buvome labai arti tikslo. Tačiau išvakarėse patirta nesėkme nepalaužė ekipos, tad kolektyvas šiandien buvo tinkamai nusiteikęs ir parodė savo tikrąjį veidą. Dabar mums reikia tik išlaikyti tokį žaidimo ritmą.“

SUGRĮŽIMŲ KARALIAI. Dvi labai panašias rungtynes, tik su skirtinga pabaiga, sužaidė Biržų „Biržų-KKSC“ (5-5) ekipa savaitgalį išmėginusi jėgas su dviem turnyro rikiuotės apačioje esančiomis ekipomis.

Penktadienio vakarą svečiuose žaidę biržiečiai trečiojo kėlinuko pradžioje turėjo net 16 taškų deficitą (34:50), tačiau tuomet susitvarkė su savo emocijomis, padidino žaidimo spartą ir ne tik per keletą minučių pavijo „Lietuvos sporto universiteto“ (1-9) komandą, bet ir dvikovos pabaigoje šventė triuškinamą pergalę – 102:85.

Šeštadienį, jau Biržuose vykusioje akistatoje viskas prasidėjo gana panašiai. Antrojo kėlinuko pradžioje Ukmergės „Olimpo“ (3-6) komanda ėmė tolti nuo varžovų ir vienu metu įgijo įspūdingą 30 taškų pranašumą (68:38).

Šių rungtynių nuotraukas rasite mūsų „Facebook“ paskyroje!

Tačiau tarsi prisiminę išvakarėse sukurtą stebuklą „Biržų-KKSC“ krepšininkai pakilo į kovą ir likus žaisti kiek mažiau nei keturias minutes priartėjo iki pavojingos 5 taškų ribos (80:85)!

Vis tik, tuomet aikštės šeimininkai prametė kelis skubotus tolimus metimus, nepataikė iš po krepšio, o savo progas išnaudoję „Olimpo“ atstovai susigrąžino saugią persvarą ir pasigirdus finaliniam teisėjo švilpukui šventė ilgai lauktą pergalę rezultatu 96:86.

Pasibaigus dvikovai kalbintas Ukmergės „Olimpo“ komandos treneris Marius Pavlovski džiaugėsi pasiektu rezultatu: „Mūsų komanda yra jauna ir tai duoda savo. Varžovų aikštė nėra visai standartinė ir tai labai pasijautė. Čia reikia greitų ir mobilių sprendimų, gal šiek tiek jų pritrūko, bet pergalė yra pergalė.“

Tuo tarpu „Biržų-KKSC“ strategas Žydrūnas Kačinskas pridėjo: „Šaunuoliai vyrai, kova buvo. Aišku, rungtynes pralaimėjome netikėtai, nes pastaruoju metu „ant bangos“ buvome.

Aišku, gal koją kiek pakišo sunkios rungtynės išvakarėse, kurios iš rezultato atrodo lengvos, tačiau tam, kad pasiektumėm pergalę mes atidavėm nemažai jėgų, kurių šiandien ir pritrūko.

Verta pažymėti ir tai, kad tikrai nesitikėjome tokio gero varžovo, kuris puikiai pataikė ir žaidė tikrai įspūdingai. Aišku, buvo klaidų smulkių, tiek iš mano pusės, tiek iš teisėjų, bet viskas gerai.

Gal gynyba kiek pakišo koją. Nors tai yra mūsų privalumas, tačiau šiandien juo nepasinaudojome. Gal jėgų vyrams kiek pritrūko, nes vakar komandai gal neteisingai paskirsčiau žaidimo laiką.“

NUSTEBINO. Savaitgalį savo gerbėjus nustebino, tiesa, ne iš maloniosios pusės „Vytauto Didžiojo universiteto“ (7-1) komanda, kuri penktadienį patyrė pirmą sezono nesėkmę, o šeštadienį vos išsigelbėjo dvikovoje su absoliučiais B diviziono autsaideriais.

Savaitgalio kovas VDU studentai pradėjo Utenoje, kur B grupės lyderių dvikovoje susikovė su „Užpalių“ (8-1) atstovais.

Aikštės šeimininkai žymiai geriau pradėjo rungtynes, dar pirmajame kėlinuke įgijo dviženklį pranašumą (24:14) ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė lengvą pergalę 77:59 priverdami varžovus patirtį pirmąjį pralaimėjimą šiame sezone.

Šeštadienį, vėl išvykoje žaidę Arūno Juknevičiaus auklėtiniai, kovėsi su pergalės skonio dar nepajutusia ir visiems varžovams vidutine 46 taškų persvara pralaiminčia Ignalinos „Vilkakalnio“ (0-9) komanda.

Nors daugelis laukė lengvos VDU pergalės, nes pirmojo rato dvikovoje studentai įveikė varžovus net 82 taškų (!)  persvara (135:53), tačiau aikštės šeimininkai metė varžovams rimtą iššūkį.

Trečiojo kėlinuko pradžioje „Vilkakalnio“ ekipa turėjo triuškinamą 15 taškų persvarą (47:32). Visgi įspūdingą atkarpą (28:6) sužaidę svečiai perėmė iniciatyvą į savo rankas (60:51) ir atlaikę galingą varžovų šturmą dvikovos pabaigoje šventė sunkią pergalę – 74:70.

VISČIUKUS SKAIČIUOSIME PAVASARĮ. Puikią formą pastaruoju metu demonstruojančią „Kretingos“ (4-5) komandą drąsiai galima vadinti nesėkmingiausia savaitgalio ekipa.

Penktadienio vakarą svečiuose žaidę kretingiškiai buvo prispaudę prie sienos be pralaimėjimų RKL čempionate žengiančius Vilkaviškio „Perlo“ (10-0) krepšininkus, kuomet antrojo kėlinuko viduryje įgijo 14 taškų pranašumą (47:33).

Tačiau tuomet aikštės šeimininkai pelnė net 22 (!) taškus be atsako (55:33), perėmė iniciatyvą į savo rankas ir išsaugoję įgytą persvarą iki pat susitikimo pabaigos šventė sudėtingą pergalę rezultatu 82:73.

Dar didesnis smūgis Arimanto Mikaločiaus auklėtinių laukė šeštadienį, kuomet dvikovoje savo aikštėje minimalia persvara buvo nusileista „Kauno technologijos universiteto“ (5-4) komandai.

Aikštės šeimininkai didžiąją rungtynių dalį buvo priekyje, o antrojo kėlinuko pabaigoje net buvo įgiję įspūdingą 18 taškų pranašumą (50:32).

Tačiau varžovai vėl perkando „Kretingos“ žaidimo planą, pavijo varžovus ir išgyvenę neįtikėtiną paskutinių minučių dramą šventė penktąją pergalę šiame sezone – 86:85.

Nors šiuo metu „Kretingos“ komanda užima vos 11 poziciją, tačiau įvertinus visus rezultatus ir varžovus su kuriais teko pastaruoju metu grumtis matyt lieka pasakyti auksinę sporto pasaulyje naudojamą frazę: „Viščiukus skaičiuosime pavasarį“.

IŠNAUDOJO PRANAŠUMĄ. Puikiai savos aikštės pranašumą savaitgalį išnaudojo Panevėžio „Bangenės-Aiveros“ (6-3) komanda, kuri penktadienį savų žiūrovų akivaizdoje netikėtai lengvai įveikė Akmenės r. „Patriots-Cemento“ (5-5) atstovus 81:65, o šeštadienį taip pat namie rezultatu 74:65 įrodė savo pranašumą prieš Vilniaus „Rivile-Steko“ (4-4) ekipą.

Tai buvo jau ketvirtoji panevėžiečių pergalė paeiliui, leidusi jiems pakilti į penktąją turnyro rikiuotės vietą. Tiesa, „Bangenės-Aiveros“ ekipa net šešias rungtynes iš eilės žaidė savo aikštėje, o per šį laiką varžovus įveikė 5 kartus ir 1 kartą, akistatoje su turnyro rikiuotės lydere „Perlo“ komanda, patyrė nesėkmę.

Pirmajame rate panevėžiečiai sužais dar keletą rungtynių savo aikštėje, o paskui – prasidės ilgas išvykų maratonas, tad veikiausiai būtent tada ir pamatysime tikrąjį „Bangenės-Aiveros“ komandos veidą.

REKORDŲ LIŪTIS. Net keturi sezono rekordai krito Kauno „Žalgirio-3“ (7-2) ir Prienų „CBet“-KKSC (7-2) akistatoje, kurią rezultatu 86:72 laimėjo savo aikštėje žaidę kauniečiai.

Vis tik, ryškiausiai šeštadienio vakarą spindėjo „CBet“-KKSC atstovo Arno Tilindės žvaigždė. Šioje dvikovoje Prienų ekipos garbę ginantis krepšininkas pelnė 40 taškų, pataikė 12/13 dvitaškių ir 13/13 baudos metimų ir susitikimą baigė surinkęs 56 naudingumo balus. Visa tai – nauji šio sezono RKL rekordai!

Dar vienas sezono rekordas buvo pagerintas  Kėdainiuose, kur vietos SC-„Ateitis-Balticum“ (6-2) komanda 77:57 sutriuškino Gargždų „Gargždų-Led Head“ (4-4) ekipą, o pastarosios gynėjas Mintautas Mockus išprovokavo net 15 pražangų ir pasiekė naują geriausią šio sezono rezultatą.

Ketvirtadienį vykusioje akistatoje „Žalgirio-3“ jaunimas savo aikštėje 114:62 nušlavė LKSK (0-7) atstovus, o šių rungtynių metu kauniečių ekipa blokavo net 15 metimų ir pasiekė naują visų laikų RKL rekordą!

SAVAITĖS MVP. Šį kartą naudingiausio savaitės žaidėjo rinkimuose didesnės intrigos nebuvo. Net keturi sezono rekordai ir per dvejas rungtynes vidutiniškai rinkti 42,5 naudingumo balo nepaliko dvejonių, jog MVP titulas privalo atitekti Prienų „CBet“-KKSC atstovui Arnui Tilindei, kuriam tai – pirmasis sezono asmeninis trofėjus.