Sensacija: fantastiškai atakavęs „Gargždų-Led Head“ jaunimas eliminavo vienus iš B diviziono favoritų

Sauliaus Čirbos

Antradienio vakarą Malsena-Regionų krepšinio lygoje (RKL) įvyko vienerios B diviziono rungtynės, kuriose sprendėsi bilieto į ketvirtfinalį likimas ir buvo užfiksuota viena didžiausių šio sezono staigmenų.

Svečiuose žaidęs Gargždų „Gargždai-Led Head“ jaunimas nuo pat pirmų rungtynių minučių įspaudė Prienų „CBet“-KKSC kolektyvą į kampą ir išlaikęs fantastišką rungtynių tempą visą dvikovos laiką šventė sensacingą pergalę rezultatu – 111:93.

Antradienio vakarą Mindaugo Mockaus treniruojamas jaunimas įspūdingu taiklumu atakavo tiek iš dviejų (30/49 dvit., 61,2%), tiek iš trijų taškų (12/28 trit., 42,8%) zonos, sužaidė antras rezultatyviausias sezono rungtynes (111 taškų) ir eliminavo iš tolimesnės kovos vieną B diviziono favoričių.

Prienuose vykusią pirmąją aštuntfinalio akistatą Gargždų jaunimas laimėjo kuklia dviejų taškų persvara 82:80, o pergalę padėjo pasiekti įspūdingas spurtas lemiamame kėlinuke.

Tačiau atsakomojoje dvikovoje savo sąlygas jau diktavo „CBet“-KKSC kolektyvas Gargžduose įrodęs savo pranašumą net 22 taškų persvara 90:68.

Nors atrodė, kad lemiamose serijos rungtynėse akivaizdžiais favoritais bus aikštės šeimininkai, tačiau M.Mockaus auklėtiniai dar pirmajame kėlinuke pelnė 33 taškus, o dvikovos pusiaukelėje jau buvo įgijęs dviženklę persvarą (54:42).

Nors prieniškiai turėjo daugybę laiko tam, kad pakreiptų įvykių tėkmę sau naudinga linkme, tačiau „Gargždų-Led Head“ kolektyvas išlaikė žaidybinę drausmę, gana lengvai išsaugojo įgytą persvarą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė vieną didžiausių sezono pergalių.

Ketvirtfinalyje Gargždų ekipa kausis su „Radviliškio-KKSC“ ir Alytaus SRC-„Dzūkijos“ poros nugalėtojais. Trečiąsias serijos rungtynes šios komandos žais šiandien, 19 val., Radviliškio kūno kultūros ir sporto centre.

2020-03-10
Ernestas Mankauskas 18 Taškai 29 Ugnius Mineikis
Arnas Tilindė 10 Kamuoliai 15 Ugnius Mineikis
Mantas Jančiauskas 9 Perdavimai 5 Arijus Adomauskas
RUNGTYNIŲ KOMENTARAI
Mindaugas Mockus, „Gargždai-Led Head“

Taip gavosi, kad per savaitę tris rungtynes žaidėme ir visada ta pačia sudėtimi, tad vaikinai prisitaikė vienas prie kito ir pademonstravo gerą rezultatą.

Sezono metu dažnai nestabili sudėtis buvo, dėl to rezultatai labai svyruodavo. O šios dvikovos baigtis manęs nė kiek nenustebino, nes šio kolektyvo toks, kad po prastų rungtynių vaikinai visa geriausią dvikovą sužaidžia.

Turėjome prastas rungtynes savo aikštėje, tad šiandien neturėjome ką prarasti. Mums sezonas ir taip visai neblogas buvo. Tuo tarpu Prienai buvo prispausti prie sienos. Kelias pirmas susitikimo minutes atstovėjome, o paskui pagyvinome puolime ir pabėgome nuo varžovų.

Tolimesni etapai yra tarsi galvos skausmas mums, nes dar dalyvaujame MKL pirmenybėse, EYBL čempionate ir visur atkrintamosios prasideda. Balansuojame ties kritine riba, bet pasiduoti – ne mūsų charakteriui.