Autsaiderių šturmo neatlaikę „Biržai" ir vėlyva intriga Kazlų Rūdoje

Akimirka iš „Kuršastos“ dvikovos su pakruojiškiais

A DIVIZIONO APŽVALGA

Vasario 17 d. Nostra.lt-RKL A divizione sužaistos septynerios rungtynės. Paskutinę lentelės vietą užimantis „Akmenės kraštas“ sukūrė stebuklą Biržuose, o „Ataka“-Kauno kolegija šventė paskutinių sekundžių metimu pelnytą pergalę.

„Akmenės kraštas“ įveikė lyderius jų pačių aikštelėje

Ne itin sėkmingą sezoną išgyvenantis Akmenės r. SC-„Akmenės kraštas“ (8-18) išvykoje rezultatu 94:88 (24:27, 30:22, 30:25, 20:14) nugalėjo pačiame A diviziono lentelės viršuje besirikiuojančius BC „Biržus“ (19-4).

Svečiai rodė kovingumą nuo pat pirmųjų sekundžių ir palaikė kovą taškas taškan su lygos galiūnais. Antrajame ketvirtyje jau ėmė ryškėti akmeniškių pranašumas – kėlinio gale jis beveik siekė 10 taškų (54:45).

Iškart po ilgosios pertraukos „Biržai“ pelnė 8 taškus iš eilės, taip grįždami į artimą kovą. Ši tęsėsi iki ketvirtojo kėlinio 7-os minutės, kai spurtu 10:2 „Akmenės kraštas“ išsiveržė į priekį rimtesniu skirtumu (91:83). Po šio epizodo biržiečiai nebeatsitiesė ir patyrė pirmą nesėkmę per pastarąsias 11 rungtynių.

Akmeniškius į pergalę vedė Valdas Vasylius. Jis per 26 minutes pelnė 19 taškų (6/9 dvit., 2/3 trit., 1/2 baud.), atkovojo 8 kamuolius ir surinko 24 naudingumo balus.

„Biržų“ gretose geriausiai pasirodė Darius Griškėnas, per 31 minutę įmetęs 21 tašką (5/6 dvit., 2/3 trit., 5/10 baud.), atkovojęs 4 kamuolius, atlikęs 4 rezultatyvius perdavimus ir gavęs 26 naudingumo balus.

2024-02-17
Darius Griškėnas 21 Taškai 19 Valdas Vasylius
Tomas Butrimas 7 Kamuoliai 8 Valdas Vasylius
Kipras Urbanavičius 9 Perdavimai 7 Irmantas Lianzbergas

Kazlų rūdiškių ir kuršėniškių akistata neapsiėjo be intrigos

Kazlų Rūdos „Ataka“-Kauno kolegija (13-11) namuose rezultatu 89:87 (22:22, 17:21, 25:20, 25:24) nurungė Šiaulių r. Kuršėnų SM-„Grafų baldai“ krepšininkus (9-17).

Ankstyvas spurtas 9:0 šeimininkams suteikė 7 taškų persvarą (9:2), kurią SM-„Grafų baldai“ pirmojo kėlinio gale panaikino (22:22). Didžiąją dalį laiko antrajame ketvirtyje nežymiai pirmavo kuršėniškiai. Po ilgosios pertraukos „Ataka“-Kauno kolegija epizodu 13:3 išsiveržė į priekį (52:46) ir ten išsilaikė iki ketvirtojo kėlinio.

Paskutines 10 žaidimo minučių komandos kovojo taškas į tašką, o likus 37 sekundėms abi turėjo po 87 taškus. Po pusės minutės Gytis Asačiovas pataikė paskutinį dvitaškį, pelniusį kazlų rūdiškiams dramatišką pergalę.

„Ataką“-Kauno kolegiją į priekį vedė Igno Dirdos ir Mato Makausko duetas. Ignas per 36 minutes pasižymėjo 19 taškų, 10 atkovotų kamuolių, 2 rezultatyviais perdavimais ir 29 naudingumo balais, o Matas per 30 minučių pelnė 24 taškus, atkovojo 3 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir surinko 22 naudingumo balus.

SM-„Grafų baldų“ ekipoje žibėjo Deividas Visockis, per 35 minutes įmetęs 32 taškus (8/11 dvit., 4/7 trit., 4/5 baud.), atkovojęs 7 kamuolius ir surinkęs 35 naudingumo balus.

2024-02-17
Matas Makauskas 24 Taškai 32 Deividas Visockis
Ignas Dirda 10 Kamuoliai 7 Deividas Visockis
Jaunius Davniukas 4 Perdavimai 4 Paulius Tamoliūnas

„Tauragės“ puolimas subyrėjo paskutiniajame kėlinyje

Kauno r. „Omega-Tauras“ (19-6) išvykoje 88:75 (18:19, 20:21, 27:22, 23:13) įveikė Tauragės „Tauragę“ (14-11).

Pirmuose trijuose kėliniuose „Tauragė“ pirmavo didžiąją dalį laiko, tačiau nedideliu skirtumu. Lūžis įvyko trečiojo ketvirčio pabaigoje, kai prasidėjo tauragiškių taškų sausra. „Omega-Tauras“ tada sužaidė epizodą 23:3 ir palaidojo varžovų viltis kovoti dėl pergalės.

Nugalėtojų gretose dominavo Šarūnas Vasiliauskas, per 30 minučių pelnęs net 27 taškus (7/9 dvit., 3/5 trit., 4/4 baud.), atkovojęs 2 kamuolius, atlikęs įspūdingus 10 rezultatyvių perdavimų ir surinkęs 41 naudingumo balą.

Tarp tauragiškių rezultatyviausias buvo 13 taškų pelnęs Justas Vazalis (23 min, 2/5 dvit., 2/5 trit., 3/4 baud.), o naudingiausias – 19 balų surinkęs Lukas Grabauskas (25 min, 6 taškai, 7 atkovoti kamuoliai, 4 rezultatyvūs perdavimai).

B DIVIZIONO APŽVALGA

Vasario 17 d. Nostra.lt-RKL B divizione 16 komandų susirėmė aštuoneriose rungtynėse. „Alytus-SRC“ beveik pavijo toli nurūkusią „Savingę“, o Jonavos SC paskutiniajame kėlinyje palaužė svečius iš Druskininkų.

Milžinišką skirtumą ištirpdęs „Alytus-SRC“ vis tiek patyrė nesėkmę

Kaišiadorių „Savingė“ (8-11) namų aikštelėje 96:89 (30:14, 28:20, 17:24, 21:31) laimėjo prieš Alytaus „Alytų-SRC“ (5-13).

„Savingė“ jau pirmajame kėlinyje įgijo dviženklę persvarą (30:14), o rungtynėms įpusėjus ji netgi viršijo 20 taškų (58:32). Alytiškiai anksčiau laiko nepasidavė – trečiąjį ketvirtį užbaigė serija 3:19 ir sumažino varžovų persvarą perpus (75:64). Tik paskutinėse rungtynių minutėse „Alytui-SRC“ pavyko skirtumą sumažinti iki vienženklio, todėl pavyti kaišiadoriečius laiko neužteko.

„Savingę“ pergalės keliu vedė 35 naudingumo balus surinkęs Ignas Mikulis. Jis per 36 minutes pelnė 29 taškus (6/11 dvit., 3/7 trit., 8/8 baud.), atkovojo 7 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus ir išprovokavo net 9 varžovų pražangas.

22 taškus „Alytui-SRC“ pridėjo Rokas Grėbliūnas (33 min, 2/8 dvit., 4/10 trit., 6/9 baud.), dar atkovojęs 7 kamuolius, atlikęs 3 rezultatyvius perdavimus, taip pat išprovokavęs 9 varžovų pražangas ir gavęs 19 naudingumo balų.

2024-02-17
Ignas Mikulis 29 Taškai 22 Rokas Grėbliūnas
Aidas Ivanauskas 7 Kamuoliai 11 Arminas Puišys
Ignas Mikulis 4 Perdavimai 3 Rokas Grėbliūnas

4-ojo kėlinio spurtas pelnė jonaviečiams pergalę

Jonavos sporto centro komanda (13-5) namuose rezultatu 73:67 (11:17, 25:22, 17:14, 20:14) nugalėjo Druskininkų „Druskininkus“ (7-9).

Visą pirmąją rungtynių pusę priekyje laikėsi svečiai iš Druskininkų. Šeimininkai jiems toli atitrūkti neleido – skirtumas antrajame kėlinyje trumpam siekė 10 taškų (15:25), bet po ilgosios pertraukos Jonavos SC jau kvėpavo varžovams į nugarą.

„Druskininkai“ paskutiniajame ketvirtyje suklupo ir 5 minutes nepelnė taškų, o tuo pasinaudoję jonaviečiai įgijo 16 taškų pranašumą (69:53). Rungtynių pabaigoje į ritmą grįžę svečiai atkovojo 10 taškų, bet viso deficito nebepanaikino.

Į Jonavos SC sąskaitą atitinkamai 18 ir 19 taškų įrašė Šarūnas Dambrauskas (33 min, 4/8 dvit., 2/6 trit., 4/5 baud.) ir Nojus Pankratjevas (31 min, 8/14 dvit., 1/5 trit., 0/1 baud.).

Naudingiausias „Druskininkų“ krepšininkas buvo Eimantas Vojevockas, per 26 minutes pelnęs 11 taškų (5/8 dvit., 1/1 baud.), atkovojęs 9 kamuolius ir gavęs 18 naudingumo balų.