Malsena-RKL atkrintamosiose aistros kaista - pasiekti keturi revanšai iš keturių

Danieliaus Kerbelio

Ketvirtadienio vakarą įvyko Malsena-Regionų krepšinio lygos (RKL) aštuntfinalių atsakomosios akistatose, kuriose pergales šventė savo aikštėje žaidusios ekipos, tad visų keturių serijų rezultatas tapo lygus 1:1.

„Raseiniai“ (5) – Kauno technologijos universitetas (12). Serija 1-1

Po sunkių rungtynių „Raseiniuose“ tapo aišku, kad KTU šioje serijoje gali pademonstruoti nagus. O dar didesniu to įrodymu tapo vakar vykusi atsakomoji aštuntfinalio akistata, kurioje studentai šventė pergalę rezultatu 81:78 ir išlygino serijos rezultatą 1:1.

Aikštės šeimininkai geriau pradėjo rungtynes ir pirmojo ketvirčio pabaigoje pirmavo (22:17). Vis tik, antrajame kėlinuke raseiniškiai pademonstravo visiškai kitą savo veidą bei per dešimt minučių pelnę praleidę vos 13 taškų dvikovos pusiaukelėje jau patys buvo priekyje (41:35).

Tačiau antroji susitikimo dalis vėl priklausė KTU ekipai, kuri trečiajame ketvirtyje pelnė 31 tašką bei pasiuntė varžovus į nokdauną (66:58).

Lemiamame kėlinuke „Raseinių“ ekipa bandė gelbėtis, tačiau viskas, ką svečiams pavyko padaryti tai ženkliai apkarpyti turėtą deficitą ir sukurti rungtynėse intrigą.

Vis tik pavyzdingą gynybą rungtynių pabaigoje pademonstravę KTU studentai atsilaikė, išsaugojo trapią persvarą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė dramatišką pergalę.

Nugalėtojų komandos treneris Artūras Sukovas turėjo kuo pasidžiaugti: „Mūsų komanda yra jauna ir visiškai naujai sulipdyta. Iš praėjusio sezono likę gal tik du žmonės, todėl natūralu, kad reikia laiko kolektyvui susiklijuoti.

Dėl to reguliariajame sezone patyrėme daug apmaudžių nesėkmių ir buvo gal 7 rungtynės, kurias pralaimėjome dėl paprasčiausios patirties trūkumo. O viso to rezultatas - ganėtinai žema vieta ir stiprus varžovas aštuntfinalyje.

Visgi, smagu, kad nepaisant pirmajame varžybų etape užimtos vietos su varžovais kovojame kaip lygūs su lygiais. Svečiuose patyrėme apmaudžią nesėkmę, dabar pavyko sužaisti taip, kaip planavome ir išplėšti pergalę.

Šis laimėjimas pridėjo pasitikėjimo savo jėgomis, nes užuodę kraujo skonį dabar jau žinome, kad galime žengti ir toliau.

Visgi kaip mums seksis - negaliu prognozuoti, nes ši serija labai ilga, varginanti, tad  daug kas priklausys, kaip žaidėjai atlaikys psichologinį ir fizinį krūvį ir kaip pavyks atsistatyti po itin intensyviu grafiku vykstančių rungtynių.“

2020-03-05
Kristupas Lukošius 19 Taškai 20 Gediminas Butkus
Laurynas Bimba 13 Kamuoliai 10 Antanas Montrimavičius
Paulius Steikūnas 3 Perdavimai 4 Gediminas Butkus

„Tauragė“ (6) – Vilniaus „Rivile-Stekas“ (11). Serija 1-1

Antradienio vakarą apmaudžiai Tauragėje kritę „Riviles-Steko“ krepšininkai savo aikštėje patys sukūrė mažą stebuklą ir pratęsimo pareikalavusioje akistatoje išlygino serijos rezultatą.

Likus žaisti dešimt minučių „Tauragės“ ekipa turėjo dviženklę persvarą (60:50). O po ganėtinai stabiliai sužaisto lemiamo kėlinuko solidus pranašumas išliko ir pačioje pagrindinio laiko pabaigoje (77:71).

Tačiau tuomet prasidėjo vilniečių šou – iš pradžių Remigijus Sugintas pataikė sudėtingą tritaškį (74:77) į kurį svečiai atsakė tik vienu pataikytu baudos metimu iš dviejų (78:74).

Likus žaisti 16 sekundžių R.Sugintas smeigė dar vieną tolimą bombą (77:78), o į tai tauragiškiai vėl atsakė pataikydami tik vieną baudos metimą (79:77).

Lemiamas metimas buvo patikėtas ne kam kitam, o dviejų minučių šlovės atkarpą turėjusiam R.Sugintui, kuris neįtikėtinu metimu išplėšė pratęsimą – 79:79.

Papildomų penkių minučių metu aikštėje savo sąlygas jau diktavo „Riviles-Steko“ vyrai, kurie greitai įgijo apčiuopiamą persvarą ir išsaugoję ją iki pratęsimo pabaigos šventė dramatišką pergalę – 92:90.

Nugalėtojų komandos treneris Mindaugas Lapėnas davė išsamų komentarą: „Neturim kol kas labai daug ką pasakyti. Tai yra atkrintamosios ir viskas tuom pasakyta. Mūsų reguliarusis sezonas buvo labai banguotas ir netolygus. Kelias iki lemiamo etapo tiesiosios nebuvo idealus dėl to jaučiam kai kurias spragas savo pasirodymuose.

Galiu tik viena pasakyti, kad charakterį turim ir kovosim iki paskutinio atodūsio. Pirmose serijos su „Taurage“ rungtynėse , kai rodės kad turim iniciatyvą ir belieka tik suduot lemiamą smūgį, sutrikome pačiame rungtynių gale ir pralaimėjom.

Antroje dvikovoje įvyko viskas priešingai, bet laimėjom. Manau, kad šioje serijoje viską lems charakteriai, individialūs pasirodymai. Komandos yra panašaus pajėgumo. Žinom stipriąsias varžovo puses, aišku, kaip ir jie mūsų, paslapčių šioje sezono stadijoje negali būti.

Stengiamės daryti tik minimalius pakeitimus, bet dažnai susiduriam su realizaciojos kokybe. Šioje serijoje turim daug problemų su gynyba ir mums tai keliaj didžiasias klaustukas. Norint tikėtis sėkmės, reikia sumažinti varžovo pelnomų taškų vidurkį bent iki 70, o patiem - klaidų skaičių ir neorgnizuotas atakas. Tada galima tikėtis palankaus rezultato serijoje.“

2020-03-05
Vaidotas Jatulevičius 25 Taškai 25 Justinas Leganovič
Gediminas Povilauskas 19 Kamuoliai 7 Tadas Rapolavičius
Vaidotas Jatulevičius 5 Perdavimai 12 Linas Krivickas

„Kretinga“ (7) – Akmenės raj. „Patriots-Cementas“ (10). Serija 1-1

Be lyderio žaidusi „Kretingos“ komanda dvikovoje svečiuose davė rimtą kovą Akmenės raj. „Patriots-Cemento“ ekipai, tačiau nesugebėjusi perimti iniciatyvos patyrė pirmą nesėkmę serijoje.

Susitikimą geriau pradėjo svečiai, kurie sužaidus kiek daugiau nei minutę pirmavo 5:0. Tačiau netrukus „Patriots-Cemento“ ekipa perėmė iniciatyvą, išsiveržė į priekį ir dar pirmajame kėlinuke įgijo apčiuopiamą 8 taškų pranašumą (20:12).

Per likusį dvikovos laiką kretingiškiai išlaikė kovinį atstumą bei išlaikė intrigą, vis tik aikštės šeimininkai atlaikė varžovų šturmą, išsaugojo įgytą persvarą ir pasigirdus finaliniam teisėjo švilpukui šventė pergalę rezultatu 86:81.

Pasibaigus dvikovai nugalėtojų komandos treneris Saulius Momkauskas buvo labai patenkintas: „Pergalę padėjo pasiekti atkovoti kamuoliai, pamažintas klaidų skaičius, geresnis baudos metimų realizavimo procentas, bei ištikimiausi sirgaliai, kurie nuo pirmos iki paskutinės minutės palaikė mus.

Po antrų rungtynių varžovą dar geriau pažįstame, nors ir daug susitarimų neišpildome savo jėgomis tikime ir šeštadienį bandysime, tai įrodyti aikštėje!“

Tuo tarpu „Kretingos“ treneris Arimantas Mikaločius apgailestavo dėl užgriuvusios traumų lavinos: „Žinoma Ryčio trūksta, nes kamuolius gauname konkrečiai. Kitų elementų irgi neišpildėme. O ir gynėjai beveik visi traumuoti laksto, pagrindinis įžaidėjas Domas laksto su viena koja ir pririjęs vaistų...

Vakar dar ir kirkšnį patempė Mantas Aukselis, sugriuvome su traumomis baisiai. Minutės pertraukėlės turiu imti ne dėl taktikos kažkokios naujos, o kad vyrai pailsėtų.

Spausti negalime, kietos gynybos negalime, į greitas atakas nenubėgsi, žaidžiame iš senų resursų, bet ir Akmenė su traumomis bėdų turi, tad „Atletas-LSU“ bet kokiu atveju gaus „aplamdytus“ varžovus.“

2020-03-05
Edgaras Preibys 20 Taškai 22 Tadas Maželis
Antanas Bertašius 11 Kamuoliai 9 Rokas Šimkevičius
Nerijus Mika 7 Perdavimai 6 Rokas Šimkevičius

Panevėžio „Bangenė-Aivera“ (8) – Biržų „Biržai-KKSC“ (9). Serija 1-1

Pirmosiose serijos rungtynėse triuškinamą pergalę šventusi „Bangenės-Aiveros“ ekipa dvikovoje svečiuose nesugebėjo pakartoti visa griaunančio puolimo ir buvo priversta pripažinti „Biržų-KKSC“ komandos pranašumą.

Beveik visą dvikovos laiką aikštėje vyko kvapą gniaužianti kova, todėl nieko nuostabaus, jog rungtynių nugalėtojas paaiškėjo tik paskutinėmis dvikovos sekundėmis.

Likus žaisti 18 sek. po Tado Buinausko dvitaškio svečiai įgijo minimalią persvarą (79:78). Tačiau lemiamoje atakoje aikštės šeimininkai sugebėjo kamuolį atiduoti savo snaiperiui Andrej Tichonov, kuris sulig finaline sirena metimu iš kairiojo krašto išplėšė savo ekipai labai svarbią pergalę – 80:79.

Po rungtynių kalbintas „Bangenės-Aiveros“ atstovas Audrius Stašaitis trumpai išdėstė pagrindines pralaimėjimo priežastis: „Subyrėjome pačioje rungtynių pabaigoje, koją mums pakišo kelios pramestos baudos ir prarasti kamuoliai, o galiausiai gavome paskutinį metimą labai skaudų.

Likus dviem minutėms tvirtai kontroliavome padėtį ir varžovai jau baudavo mus. Tačiau mes prametėme gal 5 baudų ir leidome jiems atkurti intrigą.

Aišku, biržiečiai žaidė savo salėje, norėjo reabilituotis po triuškinamo pralaimėjimo, tačiau šiuo atveju galiu pasakyti, kad mes pralaimėjome, o ne jie laimėjo.

Antradienį mes labai gerai žaidėme visą dvikovos laiką, tuo tarpu „Biržų-KKSC“ ekipa nuo antro kėlinuko nuleido rankas ir tarsi pradėjo ruoštis atsakomajai akistatai, dėl to ir skirtumas toks buvo.

O vakar visą dvikovos laiką vyko lygių varžovų akistata. Pasitaupė varžovai sekančioms rungtynėms ir rezultatas akivaizdus.“