EMSI-RKL čempionato savaitės akcentai

V.Judicko

Tradiciškai pateikiame Regionų krepšinio lygos įdomiausius savaitės akcentus.

Savaitgalio mačas. Aršiausia kova savaitgalį vyko Klaipėdoje, kur vietos LCC tarptautinis universitetas priėmė ambicingąją A diviziono naujokę - Akmenės SC-KK "Akmenės cementas" komandą. Nors akmeniškiai kol kas neprisibeldžia į geriausiųjų penketuką, tačiau artimiausiai turnyrinės lentelės kaimynei nervus sugebėjo kaip reikiant patampyti. Šeštoje vietoje esantys klaipėdiečiai tik po pratęsimo palaužė svečius rezultatu 110:107. Dar prieš prasidedant ketvirtajam kėlinukui Akmenės ekipa turėjo dviženklę persvarą savo rankose, tačiau per likusias 10 minučių šeimininkai atstatė pusiausvyrą ir sugebėjo išplėšti pratęsimą, o vėliau ir pergalę. Abejoti neverta, jog savo aikštėje akmeniškiai pamėgins susigrąžinti prarastą galimybę prieš LCC studentus.

Už trejetuko. Į pabaigą artėjant pirmajam A diviziono varžybų ratui, pamažu ryškėja pirmasis komandų trejetukas su Druskininkų (11-1), Tauragės (10-2) ir Kuršėnų (9-3) komandomis. Tačiau jos, toli gražu, negali būti ramios. Ant kulnų mina net trys 8 pergales ir 4 pralaimėjimus turinčios ekipos. Raseinių "Rasai", Telšių "Telšiai" ir Klaipėdos LCC tarptautinis universitetas kol kas rikiuojasi vos per žingsnį nuo lyderių.

Didžiausias skirtumas.  Iš visų savaitgalio rungtynių, kurių viso buvo 21, didžiausiu taškų skirtumu baigėsi "Rasų" susitikimas su Kauno raj. "Tornado" ekipa.  Išvykoje Raseinių klubas nepaliko jokių vilčių jaunimui ir sudorojo juos net 51 taško skirtumu - 125:74

Apačia. A diviziono turnyrinės lentelės apatinė dalis taip pat žada intrigą iki sezono pabaigos. Priminsime, kad dvi paskutinės reguliariojo sezono komandos kitame sezone nukris į B divizioną. Taigi, norint išlikti kovoje su stipriausiais dar vienam sezonui, teks kaip reikiant paplūšėti. Šiuo metu net 4 komandos yra iškovojusios po 2 pergales ir patyrusios 10 pralaimėjimų. "Tornado", Sabonio KC, "Kretinga" ir "Kuršiai" turėtų ruoštis atkaklioms kovoms antrajame varžybų rate.

Naudingiausias. Puikų žaidimą nuo pat sezono pradžios demonstruojantis Šilalės "Lūšies" vidurio puolėjas Aurelijus Pukelis šįkart pasiekė asmeninį naudingumo rekordą. Rungtynėse su Telšių SRC-"Robmona" 206 cm ūgio krepšininkas pasižymėjo įspūdingu dvigubu dubliu - 28 taškai ir 24 atkovoti kamuoliai. Verta pažymėti, kad A.Pukelis per 7 žaistas rungtynes vos vieneriose nebuvo atlikęs dvigubo dublio, o jo naudingumo vidurkis siekia 33,1 balo. Su šiuo rodikliu jis užima antrąją vietą tarp visų B diviziono krepšininkų.

Komandos rekordas. A.Pukelis ne tik surengė puikų asmeninį pasirodymą, tačiau ir padėjo visai Šilalės komandai įsiamžinti rekordų skiltyje. Tame pačiame mače su SRC-"Robmona" užfiksuotas geriausias visos komandos atkovotų kamuolių rodiklis. Iš viso "Lūšies" krepšininkai sugriebė 63 kamuolius. Prieš tai rekordas priklausė Neringos "Kuršiams", kurie praėjusio sezono rungtynėse iš viso atkovojo 62 kamuolius.

Komandos rekordas 2. Dar vienas rekordas - daugiausiai tritaškių per vienerias rungtynes - užfiksuotas Biržų "Rinkuškių alaus" rungtynėse su Šiaulių KA "Saule". Biržiečiai varžovus apipylė tikra tritaškių kruša, negana to, beveik pusė metimų buvo taiklūs. Iš viso Biržų krepšininkai pataikė 19 iš 42 (45,2 proc.) tolimų metimų. Iš visų 19 komandos tritaškių net 9 įmetė Justinas Gečas (9/13 trit.)  Kai varžovai taip pataiko, nenuostabu, kad ir priešintis jauniesiems krepšinio akademijos auklėtiniams buvo itin sunku, tad mačas pralaimėtas 67:104

Pertrauka. Šį savaitgalį oficialiai baigėsi EMSI-RKL čempionato B diviziono pirmasis varžybų ratas. Dabar komandos turės dviejų savaičių pertrauką ir į aikštes sugrįš tik gruodžio 13 dieną. Tiesa, keletas rungtynių, kurios dėl tam tikrų priežasčių buvo nukeltos, bus sužaistos šią savaitę.

Pirmi. Pirmą B diviziono varžybų ratą pirmoje A grupės vietoje baigė Anykščių "Volupis-KKSC", su 6 pergalėmis ir 2 pralaimėjimais. Tiek pat pergalių turi ir antroje vietoje likusi Marijampolės "Sūduva-Mantinga-2", tačiau tarpuavio rungtynes yra laimėję anykštėnai. B grupėje pirmą ratą be kluptelėjimų baigė Biržų "Rinkuškių alaus" krepšininkai. Jiems įkandin žygiuoja vieną nesėkmę patyrę Šilalės "Lūšies" atstovai.