RKL B divizione rungtyniaujantis Kauno r. Tornado-Tauras pasitikrino jėgas tarptautiniame turnyre Vilniuje

Tornado KM

Nenumaldomai artėjant Regionų krepšinio lygos sezono startui, rugsėjo 13  - 15 d. Kauno r. Tornado – Tauras (tren. Tomas Rakauskas) ekipa dalyvavo priešsezoniniame pasiruošimo turnyre „Champions Cup“ Vilniuje.

Turnyre dalyvavo aštuonios komandos – Stela EBK (Italija), Audentes sporto gimnazija (Estija), RIG Mark Kinna (Švedija), Helsinkio krepšinio akademija (Suomija), Vilniaus Rytas – MRU (Lietuva), RBS Rygos jaunimo komanda (Latvija),College basket (Italija).

Kauno r. Tornado – Tauras sužaidė penkias rungtynes – pogrupio etape iškovojo dvi pergales ir liko antroje vietoje. Pusfinalyje susitiko su Helsinkio krepšinio akademija (Suomija) ir po pratęsimo turėjo pripažinti šiauriečių pranašumą. Mažajame finale laukė revanšas prieš Stela EBK (Italija) krepšininkus, su kuriais tornadiečiai susitiko pirmosiose pogrupio rungtynėse. Kovoje dėl trečiosios vietos, pirmus du kėlinius demonstravę puikų žaidimą, po ilgosios pertraukos T. Rakausko treniruojami krepšininkai visiškai pakeitė savo veidą, leisdami varžovui patikėti pergale. Italai progos nepaleido ir užsikabino bronzos medalius, palikdami Kauno r. Tornado – Tauras komandą analizuoti klaidas ir ieškoti pralaimėjimo priežasčių.

Tritaškių konkurse sėkmingai pasirodė mūsų ekipos snaiperis Gustas Kučinskas, iškovodamas pirmąją vietą.

„Labai geras, puikiai organizuotas, su aukšto lygio varžovais, - gerų žodžių negailėjo ekipos treneris Tomas Rakauskas. - Pirmiausia norisi padėkoti organizatoriams, kad buvome pakviesti. Turėjome net penkias geras rungtynes, per kurias buvo ir tikrai gerų atkarpų, ir tikrai prastų. Kalbant apie rezultatą, visada norisi pergalių ir žinant, kad nuo finalo buvome per vieną metimą, ar per vieną geresnį sprendimą, žinoma truputį apmaudu, bet tuo pačiu matėsi ir komandos galimybės ir, kad nebuvome kažkuo silpnesni už kitus. Tai nauja komanda, kuriai reikia laiko, kad geriau pažintume vienas kitą ir suprastume, ko iš kiekvieno norime. Norisi išvengti tų svyravimų, kurių buvo tikrai per daug, kai po geresnės atkarpos seka ilga bloga atkarpa. Net ir nelaimėjus prizinės vietos, toks turnyras gali būti sėkmingas ir naudingas, jeigu išmoksime tas pamokas, kurias gavome ir į artėjančią sezono pradžią ateisime labiau pasitikėdami savimi.

Į simbolinį žaidėjų penketą buvo išrinktas Gustas Kučinskas (vid. 26:21 min.,14.8 tšk., 3.8 atk.k., 3.6 rez. perd., 18 naud.b.)