„Žalgirio-3“ nesėkmė namuose ir VDU akistata su lyderiais - A diviziono apžvalga

Nostra.lt-RKL A div. dvikova: „Olimpas“ - „Žalgiris-3“

Sausio 6 dieną Nostra.lt-RKL A divizione sužaistos ketverios rungtynės. VDU komanda susirungė su viena iš komandų lyderių, „Žalgiris-3“ patyrė skaudų pralaimėjimą namuose, o galingas ketvirtasis kėlinys „Grafų Furniture“ krepšininkams uždirbo pergalę.

Iki paskutinių minučių nepasidavę VDU krepšininkai nusileido „Atakai“

Vytauto Didžiojo universiteto komanda (5-9) namų aikštelėje rezultatu 72:81 (13:13, 12:28, 19:12, 28:28) pralaimėjo vienai iš A diviziono lyderių – Kazlų Rūdos SC-„Atakai“ (11-2).

Po pirmajame kėlinyje vykusios artimos kovos kazlų rūdiškiai sužaidė labai rezultatyvias 6 minutes ir jau antrojo ketvirčio viduryje turėjo 16 taškų pranašumą (17:33). Trečiajame ketvirtyje VDU krepšininkai žaidė banguotai – jų atsilikimas svyravo nuo 18 taškų (31:49) iki 8 taškų (41:49).

Paskutiniojo kėlinio pradžioje šeimininkai skirtumą sumažino iki 6 taškų (49:55), o likus vos 2 minutėms iš „Atakos“ persvaros teliko 2 taškai (67:69). Tačiau VDU komanda paskutinėmis minutėmis pritrūko jėgų ir nesugebėjo išsiveržti į priekį, o svečiai spėjo įgyti pergalingą pranašumą.

Vytauto Didžiojo universiteto komandoje geriausiai pasirodė Nojus Vainoras, per 36 minutes pelnęs 15 taškų (5/9 dvit., 1/1 trit., 2/2 baud.), atkovojęs 5 kamuolius, atlikęs 1 rezultatyvų perdavimą bei surinkęs 21 naudingumo balą.

Iš „Atakos“ krepšininkų rezultatyviausias buvo Karolis Šarukas, kuris pelnė 21 tašką (7/11 dvit., 0/1 trit., 7/9 baud.), atkovojo 5 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą ir surinko 26 naudingumo balus.

2023-01-06
Titas Matevičius 22 Taškai 21 Karolis Šarukas
Lukas Garliauskas 7 Kamuoliai 8 Jaunius Davniukas
Lukas Garliauskas 3 Perdavimai 6 Gytis Asačiovas

Svečiai iš Plungės po atkaklios kovos nugalėjo „Žalgirį-3“

Plungės „Olimpas“ (6-7) išvykoje 72:69 (26:15, 12:18, 17:16, 17:20) nurungė Kauno „Žalgirį-3“ (4-10).

Stipri rungtynių pradžia plungiškiams leido pirmajame kėlinyje įgyti 13 taškų pranašumą (26:13). Įsivažiavęs „Žalgiris-3“ pamažu pavijo varžovus (32:31), tačiau „Olimpo“ persvara trečiajame ketvirtyje išaugo iki 12 taškų (48:36).

Žalgiriečiai nenuleido rankų ir toliau atkakliai vijosi varžovus, kol paskutiniajame kėlinyje Justas Stonkus dviem taikliais dvitaškiais ir trimis realizuotais baudų metimais persvėrė rezultatą (59:60). Iškart po to šeši iš eilės pataikyti baudų metimai ir vienas dvitaškis Plungės ekipą priartino prie pergalės, o paskutinėmis sekundėmis pelnyti 5 taškai neišgelbėjo žalgiriečių nuo pralaimėjimo.

„Žalgiris-3“ ekipoje naudingiausias buvo Kevinas Šacas. Žaidėjas per 25 minutes pelnė 12 taškų (6/10 dvit.), atkovojo 9 kamuolius, atliko 2 blokus ir surinko 17 naudingumo balų.

Į Plungės „Olimpo“ sąskaitą daugiausiai taškų įrašė Tomas Domarkas, kuris per 39 minutes pelnė 19 taškų (2/4 dvit., 2/7 trit., 9/10 baud.), atkovojo 5 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus bei užsidirbo 29 naudingumo balus.

2023-01-06
Kristupas Kepežinskas 15 Taškai 19 Tomas Domarkas
Augustas Navickas 12 Kamuoliai 9 Karolis Opulskis
Augustas Navickas 3 Perdavimai 4 Karolis Opulskis

„Grafų Furniture“ paskutiniajame kėlinyje pribaigė „Patriots“ krepšininkus

Šiaulių r. Kuršėnų SM-„Grafų Furniture“ (6-7) namuose rezultatu 102:89 (21:25, 26:18, 22:25, 33:21) palaužė Akmenės r. „Patriots“ komandą (6-8).

Rezultatyvių rungtynių pradžioje komandos kovojo aršiai ir artimai, tačiau akmeniškiai pamažu susikrovė 8 taškų pranašumą (27:35). Į tai „Grafų Furniture“ atsakė spurtu 15:2 ir išsiveržė į priekį 5 taškais. Trečiajame ketvirtyje skirtumas vėl buvo minimalus, o ketvirtajame rungtynių kontrolę perėmė kuršėniškiai. Nesustabdomas atakas kūrusių šeimininkų persvara augo kaip ant mielių ir paskutinę minutę netgi siekė 16 taškų (100:84).

Devyniolikmetis Titas Pažarauskas geriausiai pasirodė Kuršėnų SM-„Grafų Furniture“ komandoje. Titas per 29 minutes pelnė 32 taškus (13/19 dvit., 2/4 trit., 0/1 baud.), atkovojo 7 kamuolius, išprovokavo 4 pražangas ir surinko 29 naudingumo balus.

„Patrios“ komandoje Mantas Jankaitis per 32 minutes pelnė 20 taškų (3/4 dvit., 4/8 trit., 2/2 baud.), atkovojo net 10 kamuolių, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, išprovokavo 2 pražangas ir surinko 24 naudingumo balus.