L.Radavičius lemiamu metimu išgelbėjo Tauragę nuo antro pralaimėjimo (video)

T.Marcinkevičiaus

Kaista atmosfera Natural Pharmaceuticals-RKL didžiajame finale. Sekmadienį (04-24) antrose serijos iki 3 pergalių rungtynėse Tauragės krepšinio klubas išvykoje tik per plauką išvengė antro pralaimėjimo. Paskutinėmis ketvirto kėlinuko sekundėmis Liudas Radavičius taikliu tritaškiu išplėšė pratęsimą, po kurio pavyko pasiekti pergalę - 85:83 (20:26, 15:18, 15:17, 27:16, 8:6).

Pirmoje rungtynių pusėje mažai kas galėjo tikėtis tokios fantastiškos pabaigos. Dar antrajame kėlinuke KTU studentai buvo pasiekę net 19 taškų pranašumą ir atrodė, kad Tauragės krachas neišvengiamas. Tačiau per pertrauką svečių treneris Edvardas Žemgulis sugebėjo nuteikti saviškius šturmui ir jau po 5 trečio ketvirčio minučių ekipas teskyrė minimali persvara (49:48).

Dar didesnės įdomybės prasidėjo paskutinę ketvirto ketvirčio minutę. Likus 38 sekundėms KTU pirmavo 6 taškais (74:68). Netrukus komandos apsikeitė sėkmingomis atakomis, tačiau likus 15 sek. tauragiškius galėjo išgelbėti tik stebuklas - 77:73. Jis ir įvyko. Pražangą išprovokavęs L.Radavičius pataikė vieną baudos metimą iš dviejų (77:74), o kitoje atakoje prie baudų metimo linijos stojo KTU atstovas Matas Edgaras Staniukaitis. Tačiau abu jo metimai skriejo pro šalį. Likus 10 sekundžių kamuolį kontroliavo Tauragės krepšininkai, o atakos smaigalyje atsidūręs L.Radavičius smeigė tolimą šūvį ir išlyginęs rezultatą pasiuntė komandas į pratęsimą 77:77.

Per papildomas 5 minutės nei viena ekipa nesugebėjo įgyti iniciatyvos ir nugalėtojas vėl sprendėsi paskutinėmis sekundėmis. Lemiamais ir vėl tapo du paskutiniai rungtynių didvyrio L.Radavičiaus baudos metimai, kuriais jis išvedė saviškius į priekį - 85:83. Nors paskutinei KTU atakai dar buvo likusios 17 sekundžių, tačiau nieko suregzti nebepavyko.

Tauragės lyderio L.Radavičiaus sąskaitoje po susitikimo buvo 26 taškai. Janas Jurgo įmetė 22, Liudas Valantinas - 20.

KTU ekipoje pasižymėjo Gintautas Kybartas, įmetęs 19. Matas Edgaras Staniukaitis ir Paulius Knyza surinko po 14 taškų.

Trečios ir ketvirtos finalo serijos rungtynės bus žaidžiamos balandžio 28 d. Tauragėje ir 30 d. Kaune.