Kuršėnų komanda - antroje RKL A diviziono vietoje

Po pirmojo RKL A diviziono rato pradeda aiškėti lyderiai ir autsaideriai, tačiau klausimų iškyla dar daugiau. Verta teigti, kad antrasis ratas turėtų būtų labai įdomus, o dabar pažiūrėkime į pirmąsias trylika rungtynių ir pabandykite viską apžvelgti.

Skambi pergalė. Paskutinėse pirmojo rato rungtynėse į Kuršėnus atvyko lentelės kaimynė ir nuo sezono pradžios antroje vietoje žengusi Tauragės komanda. Su šia ekipa teko susidurti praeitais metais pusfinalyje, tada pranašesni buvo tauragiškiai. Šį sezoną komanda neteko vieno iš lyderių Vitalijaus Stanevičiaus, tačiau pasipildė Liudu Radavičiumi, Janu Jurgo ir praeito sezono naudingiausiu RKL A diviziono žaidėju Mantu Tomaševičiumi, kurie kartu su Pauliumi Žurna ir Vytautu Padgurecku sudaro stiprų penketuką.

Šeštadienį rungtynės prasidėjo nervingai, aikštelėje netrūko aistrų, bet antrame kėlinyje po keturių taiklių tritaškių iš eilės ir įspūdingo Gintaro Kukanausko dėjimo kuršėniškiai susikovė 20 taškų persvarą, o Tauragės komandos treneriui Gediminui Sakalauskui teko prašyti minutės pertraukėlės. Per antrą kėlinį Egidijaus Morkūno auklėtiniai puikiai apsigynė ir pasinaudodami kiaura it rėtis svečių gynyba įgijo triuškinamą persvarą – 64:37. Po ilgosios pertraukos aikštelėje niekas nepasikeitė, nes kuršėniškiai toliau  rezultatyviai atakavo, o Tauragės krepšinio klubo žaidėjai nerado savo žaidimo. Vienintelis Liudas Radavičius savo individualiais reidais bandė tirpdyti skirtumą. Ketvirtame kėlinyje žaidimo tempas sumažėjo, o rungtynės baigėsi rezultatu 96:67.

Ši pergalė leido "grafams" pakilti į antrą lentelės vietą, nes kartu su Tauragės komanda jiems pavyko laimėti 10 iš 13 žaistų mačų. Be to tai buvos geriausias kuršėniškių mačas, nes jį laimėjo didžiausiu skirtumu (29) ir surinko daugiausia naudingumo balų (107).
Rungtynėse visi dešimt registruotų Kuršėnų komandos krepšininkų pelnė taškus, bet labiausiai išsiskyrė Gintaras Kukanauskas, kuris pelnė 19 taškų ir atkovojo 11 kamuolių. Dovydas Valentėlis pridėjo 14 taškų, Mantas Jankaitis ir Edvinas Grikštas – po 11. Tauragės komandoje 20 taškų surinko Liudas Radavičius.

Nuotraukas iš rungtynių galite rasti SK "Kristalo" puslapyje Facebooke.

Lyderiai. Komandoje galima išskirti du žaidėjus, kurie dažniausiai patenka tarp geriausių rungtynių krepšininkų. Nesunku nuspėti, kad tai yra komandos kapitonas Gintaras Kukanauskas ir snaiperis Nerijus Keleras. G.Kukanauskas pirmauja komandoje pagal atkovotus kamuolius (14,5 kam.) ir užtikrintai yra geriausias kovotojas dėl kamuolių RKL A divizione. Centras komandoje yra geriausias ir kitose grafose: pagal pelnytus taškus (16,4 tšk.), naudingumą (23,9 bl.), blokuotus metimus (2,5 blk.), išprovokuotas pražangas (5 prž.) ir pagal klaidas (3,1 kld.). Lygoje kuršėniškis yra ketvirtas pagal naudingumą, antras pagal blokuotus metimus, aštuntas pagal išprovokuotas pražangas.

N.Keleras šį sezoną jau yra pataikęs 39 taiklius tritaškius (37,5% taiklumas), jis vidutiniškai pelno po 14,5 taško ir komandoje pirmauja pagal perimtus kamuolius (1,8 kam.). Gynėjas yra trečioje vietoje lygoje pagal baudos metimų pataikymo procentą (84,8) ir yra patikimiausias metikas ekipoje. Taip pat galime išskirti Dovydą Valentėlį ir Nerijų Daunoravičių, kurie vidutiniškai atlieka po 2,7 rezultatyvaus perdavimo ir geriausiai skirsto kamuolius komandoje.

Broliai. Šiais metais komandoje žaidžia broliai Mantas ir Marius Jankaičiai. Kiek teko pastebėti, kad kai puolėjai žaidžia kartu, daug geriau jaučiasi aikštelėje, o žiūrovai gali išgirsti tokių frazių kaip "Mesk, broli!". Be to, puolėjus galima išskirti kaip taikliausiai metančius dvitaškius ar tritaškius. Mantas Jankaitis dvitaškius meta 64% taiklumu ir yra aštuntoje vietoje tarp RKL A diviziono žaidėjų. Marius Jankaitis tritaškius meta 43,5% taiklumu ir užima šeštą vietą lygoje pagal šį rodiklį.

Gera pradžia – pusė darbo. Po paskutinių rungtynių apie pirmą ratą paklaustas komandos kapitonas Gintaras Kukanauskas sakė: "Jau po truputį atrandame savo žaidimą ir kiekvienas rungtynes pradedame vis labiau pasitikėdami savimi. Dabar esame antroje vietoje ir galiu pasakyti, kad esame, kur turime būti, bet tai daug nereiškia. Laukia antrasis ratas, kuris turėtų būti dar įdomesnis. Nusimato daug sunkių dvikovų ir belieka nugalėti lyderius - Druskininkus, jų pačių salėje".

Treneriai džiaugiasi ir laukia daugiau sirgalių. Komandos vyriausiasis treneris Egidijus Morkūnas teigė: "Džiaugiuosi savo komanda, kuri kuo toliau žaidžia kaip komanda, o ne kaip individualūs žaidėjai aikštelėje. Dar daug rungtynių,  todėl antroji vieta lentelėje dar nieko nereiškia. Viskas pasirodys antrojo rato pabaigoje".

Treneris Elijus Spulginas prabilo apie planus ir Kuršėnų žiūrovus: "Na, kalbant apie tolimesnes dvikovas pirmame etape, tai stengsimės išlikti stipriausiųjų komandų ketvertuke, kad atkrintamosiose rungtynėse ilgiau turėtume savo aikštelės pranašumą. Be to, norėčiau paskatinti kuršėniškius gausiau rinktis į rungtynes, nes norint nugalėti, sirgalių palaikymas yra ypatingai svarbus".

Po pirmojo rato paruošėme trumpą iliustruotą apžvalgą su komandos statistiniais rodikliais ir lyderių statistika.

Žvilgsnis į artėjančias dvikovas. Antrame RKL A diviziono rate laukia dar 13 rungtynių, po kurių galutinai paaiškės, kurią vietą Kuršėnų "Granulta-Grafų baldai" užims lentelėje. Kalbant apie lyderius, į Kuršėnus atvyks Telšių komanda, taip pat kupiškėnai, kuriems pralaimėta išvykoje. Antrame rate laukia tolima kelionė į Druskininkus, taip pat į Raseinius, Tauragę bei Klaipėdą, todėl reikia tikėtis intriguojančių kovų ir pergalių. Visgi prognozuoti, kurią vietą po pirmojo etapo užims kuršėniškiai, yra gana sunku, nes pirmame rate netrūko nenuspėjamų rezultatų, bet komandos planai išlikti stipriausiųjų ketvertuke yra tikrai realūs.

Jau artimiausią savaitgalį prasidės antrojo rato dvikovos. Penktadienį 18 val. St. Anglickio pagrindinės mokyklos salėje laukia dvikova su Kauno "United-Radijas Tau" komanda. Šeštadienį sunkus mūšis nusimato Akmenėje su gerai pažįstama vietos ekipa. Kviečiame palaikyti Kuršėnų komandą.