Savaitės akcentai: aštuntfinalis

V.Judicko

Šį savaitgalį EMSI-RKL čempionato A divizione prasidėjo atkrintamosios varžybos. 8 komandos, kurios reguliariajame sezone užėmė 5-12 vietas, stojo į kovą dėl vietos ketvirtfinalyje. Įdomiausi savaitgalio mačų momentai tradiciškai - Savaitės akcentuose.

Savaitės mačas. Statistika bylojo, kad aršiausios kovos laukiama tarp Kauno "United-Radijas Tau" ir Kupiškio KK "Kupiškis" komandų. Reguliarųjį sezoną šios ekipos baigė būdamos šalia - 8 ir 9 vietose, tad kitaip ir negalėjo būti. Pirmas aštuntfinalio rungtynes išvykoje laimėjo Kupiškio krepšininkai 73:61. Užtikrintai pirmavę nuo pat pirmojo kėlinio, kupiškėnai užsiėmė geresnę poziciją prieš atąkomąjį mačą, juolab jis turėjo vykti jau savoje arenoje.

Visgi kauniečiai nutarė parodyti savo charaktrį ir kovotojų mentalitetą. Atsakomasis Kupiškio ir "United" mačas atskleidė tikrąjį krepšinio grožį ir azartą: kova taškas į tašką, intriga ir net du pratęsimai. Ketvirtojo ketvirčio pabaigoje, likus kiek mažiau nei 2 minutėms, aikštės šeimininkai dar turėjo 6 taškų persvarą. Padėtį gelbėti sėkmingai ėmėsi Liutauras Lukošenkinas, kuris, kaip vėliau paaiškėjo, tapo šio mačo didvyriu. 5 iš eilės pelnyti jo taškai sugrąžino intrigą (77:76). Vėliau kupiškėnai pataikė dvi baudas ir pačioje pabaigoje atsiplėšė trimis taškais, tačiau atsakomybės ir vėl nepabūgo imtis L.Lukošenkinas. Pakutinis jo tritaškis buvo taiklus ir išplėšė pratęsimą - 79:79.

Pirmo pratęsimo metu kauniečiai buvo pabėgę per 5 taškus, tačiau neilgam. Netrukus šeimininkai vėl prisivijo. Paskutinėmis pirmo pratęsimo sekundėmis "United" dar pirmavo 89:87. Po Kupiškio paprašytos minutės pertraukėlės Audrius Vasiliauskas išvedė komandos draugą Aretą Strelčiūną į sėkmingą ataką, o jam teliko viską užbaigti puikiu dėjimu - 89:89. Antro pratęsimo metu, akivaizdžiai daugiau jėgų išsaugoję buvo "United" vyrai. Jie čiupo jautį už ragų ir nebepaleido iki pat finalinės sirenos - 105:100.

Lemiamos, trečios, šių ekipų rungtynės vyks antradienį (vasario 25 d.) Kaune. Laimėjusi komanda užsitikrins vietą ketvirtfinalyje, kur grumsis su reguliariojo sezono nugalėtoja Druskininkų "Citus".

Lygu. Trečių rungtynių prireiks ir Akmenės SC-KK "Akmenės cemento" ir Panevėžio "Bangenės-Aiveros" poroje. Ekipos susitarė, kad pirmas rungtynes žais Panevėžyje. Kaip parodė laikas, galbūt Akmenei tai nebuvo paranku, nes pastaroji pralaimėjo rezultatu 85:94. Sekančią dieną jau savoje arenoje akmeniškiai parodė, kad planų apie ketvirtfinalį dar neatsisako. Nuo antrojo ketvirčio dominavę šeimininkai užtikrintai išlygino serijos rezultatą laimėdami 96:65. Lemiamas susitikimas vyks ir vėl Akmenėje antradienį 19 val. Šios poros laimėtoja ketvirtfinalyje turės grumtis su Telšių "Telšiais".

Lengvai. Bene lengviausiai per pirmąjį atkrintamųjų etapą praslydo Raseinių "Rasai", kurie šventė dvi užtikrintas pergales prieš Kauno raj. "Tornado" jaunimą. Pirmas rungtynes namuose "Rasai" laimėjo 97:73, antras išvykoje - 96:68. Ketvirtfinalyje Raseinių jau laukia Klaipėdos LCC tarptautinis universitetas, kuris reguliariajame sezone užėmė 4 vietą.

Tiesiausiu keliu. Dviejų rungtynių užteko ir bronzos medalininkams iš Kuršėnų "Granultos-Grafų baldų". Pirmąjį aštuntfinalio mačą su Kauno "Sabonio krepšinio centru" kuršėniškiai namuose laimėjo 71:60. Verta pažymėti, kad tris kėlinius vyko išties atkakli kova, o svečiai iš Kauno prieš prasidedant lemiamam ketvirčiui dar pirmavo 3 taškais. Tačiau paskutinių 10 minučių metu šeimininkai įjungė aukštesnę pavarą ir kėlinį laimėjo 25:9. Atsakomajame mače intrigos jau nebuvo. "Granulta" pirmavo viso susitikimo metu ir kelialapį į ketvirtfinalį užtvirtino skaičiais - 72:43. Kitame etape Kuršėnų laukia Tauragės krepšinio klubas.

Trigubas dublis. Audrius Vasiliauskas iš KK "Kupiškis" visuomet buvo vienas pagrindinių savo ekipos žaidėjų. Tačiau tuomet, kai komandai to labiausiai reikia, įžaidėjo pozicijoje rungtyniaujantis krepšininkas sugeba atrasti savyje rezervų ir pasirodyti kaip puikus kovotas dėl atšokusių kamuolių. Dvejos aštuntfinalio rungtynės - du trigubi dubliai - toks A.Vasiliausko savaitgalio pasirodymas. Pirmose rungtynėse su "United-Radijas Tau" ekipa jis pelnė 11 taškų, atkovojo 10 kamuolių ir atliko 11 rezultatyvių perdavimų. Sekančią dieną, lyg pratęsdamas savo solo, jis surinko 15 taškų, atkovojo 11 kamuolių ir 10 kartų rezultatyviai perdavė kamuolį.

Pratęsimai. Ne itin sėkmingai savaitgalis susiklostė B divizione rungtyniaujančiam Lietuvos kurčiųjų sporto klubo (LKSK) kolektyvui. Dvejos rungtynės, du pratęsimai, du pralaimėjimai - toks savaitgalio reziume. Pirmiausia po 45 min. kovos nusileista Kauno VDU-2 komandai 89:92. Sekančią dieną namuose kurčiųjų rinktinės nariai priėmė Marijampolės ŽSM klubą, o rungtynių scenarijus panašus: po pratęsimo pralaimėta 85:92

Lyderiai B. B diviziono B grupėje galima sveikinti dvi pirmas vietas užsitikrinusias komandas - Biržų "Rinkuškių alų" ir Šilalės "Lūšį". Pirmoji jau yra iškovojusi 20 pergalių ir vos kartą suklupusi. Antroji - iškovojo 18 pergalių ir pralaimėjo 3 kartus. Kadangi komandoms liko sužaisti po trejas rungtynes, pavyti artimiausi persekiotojai jau nebeturi galimybių, kadangi trečioje pozicijoje esanti Pakruojo komanda yra iškovojusi 14 pergalių. Vargu, ar pasibaigus reguliariajam sezonui Biržų komanda užleis pat spalio mėnesio okupuotą pirmąją grupės vietą. Paskutinės 3 rungtynės biržiečiams liko su grupės apatinėje dalyje esančiomis ekipomis, tad prognozuoti B grupės nugalėtojus jau gana drąsu.

Lyderiai A. B diviziono A grupėje kunkuliuoja tikra painiava. Lyderių dalyje į pirmąją vietą pretenduoja Anykščių ir Kauno VDU komandos. Abi turi po 15 pergalių, tačiau anykštėnai sužaidę 2 rungtynėmis mažiau. Teorinių galimybių pakilti į antrąją vietą dar turi ir "Sūduva-Mantinga-2", tačiau jos lieka miglotos - reikia iškovoti visas 3 pergalės ir tikėtis dviejų VDU nesėkmių.

Naudingiausias. Eilinį kartą naudingiausias RKL savaitės žaidėjas - Algirdas Palaima iš "Rinkuškių alaus". Jo savaitgalio pasirodymų reziume paprasta: dvejos rungtynės, du trigubi dubliai. Mače su Telšių SRC-"Robmona" krepšininkas pelnė 42 taškus, atkovojo 16 kamuolių ir išprovokavo 11 pražangų. Susitikime su Kelmės ekipa pastarasis surinko 20 taškų, atkovojo 10 kamuolių ir išprovokavo 11 pražangų.