A diviziono mažajame finale – „Akmenės cemento-Gruditos“ triumfas

2018-04-27 18:09:50

2017–2018 metų sezono SIL-RKL sezonas baigėsi nuožmia kova Naujojoje Akmenėje, kur Akmenės SC „Akmenės cementas-Grudita“ A diviziono mažojo finalo serijos lemiamose rungtynėse 88:83 įveikė Plungės „Olimpą“ ir serijoje iki trijų pergalių nugalėjo rezultatu 3:2.

Pirmoji rungtynių pusė priklausė svečiams iš Plungės. Plungiškių priekinė linija su Gediminu Jakštu, Eimantu Žiliumi, Deividu Rasiu bei Mindaugu Stropumi priešakyje puikiai išnaudojo savo arba komandos draugų susikurtas progas patogiems metimams iš artimos distancijos. „Olimpas“ išnaudojo savo stiprybę ir po dviejų kėlinių pirmavo 49:40.

23-iąją susitikimo minutę olimpiečiai dar pirmavo (58:49), tačiau per ilgą atkarpą pelnė vos 3 taškus. Šeimininkai surengė spurtą ir po Justino Jogmino dvitaškio išsiveržė į priekį (62:61).

Ketvirtame kėlinyje „Olimpas“ daugiau nei tris minutes nepelnė taškų, bet šeimininkai toli neatitrūko – po dar vieno G. Jakšto dvitaškio iš po krepšio rezultatas tapo lygus, o Mindaugas Tamušauskas pridėjo tritaškį (81:78).

Likusios trys minutės tapo tikru nervų karu. Mantas Košelis pataikė dar vieną tritaškį, Justas Janulis pridėjo dvitaškį ir „Akmenės cementas-Grudita“ išsiveržė į priekį (83:81).

Paskutinę minutę D.Rasys galėjo išlyginti rezultatą, visgi, plungiškio tolimas metimas buvo netaiklus. Netrukus Mintautas Bulanovas pataikė abu baudų metimus ir įtvirtino savo komandos pergalę – 88:83.

„Akmenės cementas-Grudita“: M.Košelis 25 (8/8 baudų metimai), J.Janulis 16 (6 atk. kam.), J.Jogminas 15 (7/8 dvitaškiai, 17 atk. kam.), E.Radionovas 13.

„Olimpas“: G.Jašktas 27 (10/13 dvitaškiai, 6 atk. kam.), M.Jurkaitis 20 (4/6 tritaškiai), D.Rasys 15 (7 atk. kam.), M.Stropus ir E.Žilius (7 atk. kam.) po 7.