„Raseiniai“ ir „Tauragė“ – A diviziono ketvirtfinalyje, Prienų klubas išplėšė lemiamas rungtynes

„Raseiniai“ – Nostra.lt-RKL A diviziono ketvirtfinalyje
Almantas Karpavičius nuotr.

Balandžio 6 dieną Nostra.lt-RKL čempionate įvyko šeši atkrintamųjų susitikimai.

A divizionas

„Raseiniai“ ir „Tauragė“ įveikė aštuntfinalio barjerą

Trečiąją ir lemtingą pergalę aštuntfinalyje pasiekė „Raseinių“ klubas, kuris namuose 81:75 (22:24, 22:19, 22:11, 15:21) pranoko Kazlų Rūdos „Ataka“-Kauno kolegija krepšininkus.

Seriją iki trijų pergalių raseiniškiai laimėjo rezultatu 3:1.

Esminiu raktu į pergalę tapo sėkmingas šeimininkų trečiasis ketvirtis (22:11), po kurio jie įgijo 12 taškų pranašumą (66:54).

Lemiamame kėlinyje svečiai iš Kazlų Rūdos sugebėjo apkarpyti turėtą deficitą (69:67), bet „Raseiniai“ užtikrintai sužaidė paskutines penkias rungtynių minutes ir išsaugojo pergalę.

Ketvirtfinalyje raseiniškių laukia antrąją vietą A diviziono reguliariajame sezone užėmę „Biržai“.

Nugalėtojams Ernestas Serkevičius pelnė 25 taškus, Antanas Montrimavičius surinko 15, Nojus Vaivada ir Augustas Žilinskas pridėjo po 12 taškų.

„Atakos“ gretose išsiskyrė Ignas Dirda pelnęs 24 taškus, Karolis Šarukas surinko 18, Gytis Asačiovas pridėjo 17 taškų.

2024-04-06
Ernestas Serkevičius 25 Taškai 24 Ignas Dirda
Benius Urbonavičius 8 Kamuoliai 10 Mantas Gelčius
Ernestas Serkevičius 6 Perdavimai 3 Karolis Šarukas

Kitose rungtynėse bilietą į ketvirtfinalį užsitikrino „Tauragės“ krepšininkai, kurie išvykoje 78:71 (24:21, 16:18, 23:21, 15:11) pranoko „Kupiškį“.

Seriją iki trijų pergalių tauragiškiai laimėjo 3:1.

Visų rungtynių metu virė lygi kova. Likus 2 minutėms iki rungtynių pabaigos svečiai iš Tauragės pirmavo 3 taškais (74:71).

Visgi per šią likusią atkarpą „Tauragė“ parodė geležinę gynybą ir nepraleido nei vieno taško, o jų pergalę įtvirtino Gvido Galinausko dvitaškis ir Augustino Krūminio baudos metimai.

Ketvirtfinalyje „Tauragė“ mes iššūkį A diviziono reguliariojo sezono nugalėtojams Kauno raj. „Omega-Tauras“ krepšininkams.

Nugalėtojus į priekį vedė Justas Vazalis pelnęs 25 taškus, A. Krūminis surinko 10, G. Galinauskas pridėjo 9 taškus.

„Kupiškiui“ Benas Ilevičius pelnė 19 taškų, Justas Maceikis surinko 16, Tautvydas Alekna pridėjo 15 taškų.

2024-04-06
Benas Ilevičius 19 Taškai 25 Justas Vazalis
Paulius Blieka 8 Kamuoliai 12 Martynas Linkevičius
Benas Ilevičius 6 Perdavimai 4 Justas Vazalis

Atsitiesęs Prienų klubas išplėšė penktąsias rungtynes

Po dviejų nesėkmių paeiliui serijoje lygybę sugebėjo atstatyti Prienų „Mačiūnų-KKSC“ klubas, kuris išvykoje dramatiškai 83:80 (21:23, 23:20, 18:22, 21:15) palaužė Šilalės „Lūšį“.

Serijoje iki trijų pergalių rezultatas tapo lygus – 2:2.

Likus 2 minutėms iki rungtynių pabaigos Domantas Šeškus baudų metimais persvėrė rezultatą svečių naudai (78:77).

Lemiamoje rungtynių atkarpoje komandos strigo puolime. Ekipos 1:45 minutės nesugebėjo pelnyti taškų, o tai lėmė, jog Šilalės krepšininkai privalėjo siųsti varžovus prie baudų metimų linijos.

Kajus Okmanas sumetė abu baudos  metimus, „Lūšis“ suklydo, o D. Šeškus surinko dar du taškus baudomis (82:77)

„Lūšis“ nekapituliavo ir likus 2 sekundėms iki rungtynių pabaigos Mindaugas Čepauskas pataikė tritaškį (80:82). Ernestas Mankauskas prametė vieną baudos metimą ir suteikė minimalią viltį šeimininkams, bet per likusį laiką šiems nepavyko susikurti metimo, kuris galėjo išplėšti pratęsimą.

Nugalėtojams D. Šeškus pelnė 26 taškus, Arnas Tilindė surinko 24, Adomas Stančikas pridėjo 9 taškus.

„Lūšies“ komandai Justas Košys pelnė 15 taškų, Nokus Pabrieža surinko 13, Nedas Vydmantas pridėjo 11 taškų.

2024-04-06
Justas Košys 15 Taškai 26 Domantas Šeškus
Linas Lekavičius 10 Kamuoliai 8 Arnas Tilindė
Linas Lekavičius 9 Perdavimai 7 Domantas Šeškus

B divizionas

„Trakai-MAGNUS“ žengė į ketvirtfinalį

Užtikrintą pergalę trečiosiose aštuntfinalio serijos rungtynėse pasiekė „Trakai-MAGNUS“ krepšininkai, kurie namuose 104:82 (29:17, 33:19, 15:28, 27:18) pranoko VDU-2.

Seriją iki dviejų pergalių Trakų klubas laimėjo 2:1.

Ketvirtfinalyje „Trakai-MAGNUS“ susitiks su Skuodo KKSC-„Kuršasta“.

Nugalėtojų gretose dominavo Vincentas Adomaitis pelnęs 25 taškus, atkovojęs 19 kamuolių ir surinkęs 44 naudingumo balus. Laurynas Kirlys surinko 26 taškus, Rokas Jukonis pridėjo 15.

VDU-2 gretose Dastinas Morkūnas pelnė 20 taškų, Nojus Lebskas surinko 18, Pijus Daukantas pridėjo 13 taškų.

2024-04-06
Laurynas Kirlys 26 Taškai 20 Dastinas Morkūnas
Vincentas Adomaitis 19 Kamuoliai 7 Žygimantas Sabaliauskas
Julius Ščipokas 6 Perdavimai 5 Dastinas Morkūnas

Radviliškio ir Birštono komandos įsirašė pirmąsias pergales ketvirtfinalio serijose

Užtikrinta pergale B diviziono ketvirtfinalio seriją pradėjo Radviliškio KK „Radviliškis-ŠSPC“ krepšininkai, kurie namuose 72:52 (17:13, 15:16, 19:16, 21:7) pranoko Jonavos sporto centrą.

Serijoje iki dviejų pergalių rezultatas tapo 1:0.

Šeimininkai pergalę įtvirtino ketvirtajame kėlinyje, kurį laimėjo 14 taškų skirtumu (21:7).

Nugalėtojams Robertas Balčius pelnė 18 taškų, Daivaras Pakarklis surinko 15, Lukas Pipiras ir Liudas Radavičius pridėjo po 11 taškų.

Jonaviečių gretose Šarūnas Dambrauskas pelnė 13 taškų, Vytautas Kružikas surinko 10, Nojus Pankratjevas ir Lukas Piliponis pridėjo po 7 taškus.

2024-04-06
Robertas Balčius 18 Taškai 13 Šarūnas Dambrauskas
Robertas Balčius 10 Kamuoliai 10 Matas Baniulis
Paulius Špokas 7 Perdavimai 5 Nojus Pankratjevas

Kitose rungtynėse pirmąją pergalę ketvirtfinalio serijoje iškovojo Birštono „Milasta“, kuri 100:91 (23:15. 20:27, 20:26, 37:23) nugalėjo Gargždų sporto centrą.

Ketvirtfinalio serijoje rezultatas tapo 1:0.

Lygos rekordininkai po trijų kėlinių turėjo 5 taškų deficitą (63:68), bet ketvirtajame kėlinyje pastarieji pelnė net 37 taškus, kas leido įsirašyti pirmąją pergalę serijoje.

Nugalėtojams Ovidijus Varanauskas pelnė 26 taškus, Eivydas Aleksa surinko 22, Matas Zutkis pridėjo 17 taškų.

Gargždiškių neišgelbėjo 32 Tado Augustausko taškai, Arvydas Toliušis surinko 28 (37 naud. b.), Paulius Kulikauskas pridėjo 15 taškų.

2024-04-06
Ovidijus Varanauskas 26 Taškai 32 Tadas Augustauskas
Eivydas Aleksa 8 Kamuoliai 8 Arvydas Toliušis
Ignas Bilinskas 5 Perdavimai 7 Tadas Augustauskas

Primename, jog Nostra.lt-RKL A diviziono finalo ketvertas gegužės 3-4 dienomis vyks Kėdainiuose, o B diviziono – balandžio 19-20 dienomis, Utenoje.

Jų metu susirinkusiųjų lauks ne tik intriguojančios akistatos dėl čempionų trofėjaus, bet taip pat ir įvairios pramogos bei koncertinė programa.