Aiškūs B diviziono pusfinalio dalyviai

L.Šilkaičio

Antradienį (04.05) tapo aiškios visos 4 Natural Pharmaceuticals-RKL B diviziono pusfinalio komandos. Prie jau anksčiau vietą geriausiųjų ketverte užsitikrinusių Kėdainių "SC-Nevėžio" ir Trakų "TonyResort" prisijungė Stakliškių "Guosta" ir Radviliškio "KK Radviliškis-ŠSPC".

Trečiose ketvirtfinalio serijos iki 2 pergalių rungtynėse Stakliškių "Guosta" palaužė Kupiškio KK "Kupiškį". Kupiškyje vykusio lemiamo mačo kontrolė nuo pat pirmos minutės priklausė svečiams iš Stakliškių. Dar iki ilgosios pertraukos "Guosta" susikrovė triuškinantį 24 taškų pranašumą, kuris leido antroje rungtynių dalyje kiek atsipalaiduoti.

Tiesa, atsipalaidavimas stakliškiečiams galėjo kainuoti labai brangiai. Baigiantis ketvirtajam kėlinukui kupiškėnai priartėjo vos per 2 taškus (61:63). Visgi laiku susiėmę svečiai pergalės neatidavė. Mačas baigėsi rezultatu 79:71.

Nugalėtojų komandoje geriausiai pasirodė Tadas Padegimas, pelnęs 23 taškus ir atkovojęs 13 kamuolių. Arturs Pelšs surinko 19 taškų, o Edgaras Rupeika - 18.

Kupiškio komandoje Julius Ščipokas pelnė 19 taškų. Deividas Grigėnas surinko 15.

Pirmas ketvirtfinalio rungtynes išvykoje Stakliškių "Guosta" laimėjo įtikinamu rezultatu 93:76. Tačiau kupiškėnai sugebėjo atsirevanšuoti 90:75, tad buvo žaidžiamos lemiamas trečias mačas.

Bene dramatiškiausia ketvirtfinalio serija vyko tarp Radviliškio "KK Radviliškis-ŠSPC" ir Pakruojo "Pakruojo-Lygumų ŽŪB". Čia visos 3 rungtynes baigėsi ne didesniu nei 4 taškų skritumu. Pirmą tarpusavio susitikimą Radviliškyje laimėjo šeimininkai 66:62. Antrame mače Pakruojis namuose atsirevanšavo 46:44. Lemiamas susitikimas vėl vyko Radviliškyje. Namų sienos čia padėjo vietos krepšininkams iškovoti kol kas svarbiausią sezono pergalę 59:56.

Didžiąją laiko dalį pirmavo Radviliškis, kuris dar mačo viduryje turėjo 13 taškų persvarą. Tačiau visa drama nusikėlė į paskutines susitikimo sekundes. Likus 14 sekundžių iki ketvirto kėlinuko pabaigos šeimininkai turėjo atrodytų saugią 5 taškų persvarą. Tačiau per 2 sekundes svečiai sugebėjo pataikyti tritaškį ir priartėti per vieną metimą (56:58).

Netrukus tyčia prasižengę pakruojiškiai pasiuntė varžovus mesti baudos metimų, tačiau iš jų tik vienas buvo taiklus (59:56). Likus 4 sekundėms jau radviliškio atstovai prasižengė ir leido Pakruojo atstovams mesti du baudos metimus. Visgi abu jie skriejo pro šalį. Tai jau buvo pabaiga.

Prie svarbiausios iki šiol sezono pergalės Radviliškio ekipoje daugiausiai prisidėjo Aurimas Pocius (11 atk. kam.) ir Lukas Pipiras, atitinkamai pelnę 15 ir 14 taškų.

Pakruojo gretose išsiskyrė Benius Urbonavičius, įmetęs 20 taškų. Daivaras Pakarklis surinko 10.

Pusfinalio serijoje iki 2 pergalių Radviliškio komanda susikaus su Trakų "TonyResort". Pastaroji ketvirtfinalyje dukart įveikė Kelmės "Kelmę" (86:77 ir 85:66).

Kitoje poroje Stakliškių "Guosta" grumsis su Kėdainių "SC-Nevėžiu", kuris 102:61 ir 78:67 ketvirtfinalyje palaužė Alytaus "SRC-Dzūkiją".

B diviziono pusfinalis vyks balandžio 13 ir 15 dienomis. Jei prireiks trečių serijos iki 2 pergalių rungtynių, jos bus žaidžiamos balandžio 18 d.